Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A párom reggel óta hány...

A párom reggel óta hány folyamatosan, minden kijön belőle, a víz is, lehet ettől a nagy melegtől?

Figyelt kérdés

Ma reggel kezdődött, éjjel még semmi baja nem volt. Nem is evett éjjel. Tegnapig pedig épp ugyanazt ette, amit mi, pl. lecsó.

Nem akarja, hogy mentőt hívjak, meg lehet a mentő is kiröhögne, hogy hányás miatt hívjuk. Bemenni így nem tudunk a városba, falun lakunk, de délelőtt még a boltba sem mert elmenni, mert egyik pillanatról a másikra jön.

Nem fáj semmije, csak gyenge. Persze, hiszen minden kijött belőle.

Másnak nincs ilyen tünete ebben a magy melegben?

Ha később sem lenne jobb, szerintetek erre mit mondanak a 104-en?


2015. júl. 23. 16:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, várunk reggelig, ha addig sem lesz jól, megyünk a kórházba.
2015. júl. 23. 17:00
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Éppen ezért, mivel ápolónő vagy, tudhatnád, hogy ebben a melegben már az is veszélyes, ha az ember csak úgy magától nem iszik 5-6 óráig, nemhogy még hány is folyamatosan, és nemcsak vizet, de elektrolitokat is veszít. A tápcsatorna kímélése az ételekre vonatkozik, a folyadékot pont, hogy pótolni kéne minél hamarabb- ezért írtam, hogy próbálják meg itatni apró kortyonként. Pontosan azért kell hívni a mentőt, vagy legalább az ügyeletet, mert ők tudnak infúziót bekötni, ha nem marad meg benne semmi.


Ha azt tanácsolod, hogy ne igyon 6 óráig hányás után, az életét veszélyezteted.


2-es voltam, frissen végzett orvos.

2015. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Kedves Doktor! Az ápolónő vagyok, aki ezt egy főnővértől hallotta/tanulta az iskolában! Akkor azonnal elfelejtem ezt az információt, hiszen Maga biztosan jobban tudja :) Ne haragudjon a Kérdező sem, nem akartam senkit félrevezetni, csupán segíteni!
2015. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat utolsó, nem akartam kioktató lenni, de tényleg veszélyes lehet... én azt mondom kérdező, ne várjátok meg a reggelt, ha estig nem tud inni, akkor menjetek be a kórházba.


2-es voltam

2015. júl. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"hányás után 6 óráig ne egyen és ne igyon, utána nagyon piciket igyon vizet, "

Ez tényleg hülyeség!

Olyan nincs, hogy hányás után több órán keresztül ne lehetne enni vagy inni.

Kímélni kell a gyomrot, de nem azzal, hogy semmit nem viszünk be! Csak figyelni kell, hogy az ember mit visz be és mennyit és milyen formában.

Hisz ha valaki egy kiadós hányás után több órán keresztül nem iszik, az kiszáradáshoz vezet, illetve ha ennyi idő után fog enni meg inni, akkor meg hirtelen úgy leterheli a gyomrát, hogy egyből hányni fog!

Szóval a kíméletes és fokozatosság elve, ami ilyenkor bevált! És nem az, hogy órákig semmit ne egyen vagy igyon!

2015. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Doktorúr/Doktornő nem vettem kioktatásnak, sőt, ezzel is okosabb lettem, ment a zöld kéz!
2015. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Már az előbb elnézést kértem itt Mindenkitől, ettől többet nem tudok tenni. Én is ember vagyok, sajnos tévedtem, de nem én találtam ki, hanem egy traumatológiai osztály főnővére. Én csak az ő "szavait" adtam tovább...nem kellett volna
2015. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

hamar megromlik a kaja ebben az időben valamilyen virusfertőzésre gondolnék. hasmenés hányáskor nem szabad tejterméket enni.

apro kortyokban viz, piritos, sos főtt krumpli

2015. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
mi lett?
2015. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
másnapra elmúlt
2015. aug. 31. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!