Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnak is felmegy a vérnyomása...

Másnak is felmegy a vérnyomása ha orvoshoz megy?

Figyelt kérdés
A vérnyomásom a legritkább esetben megy 140/90 fölé. Rendszeresen mérem otthon és nincs baj vele. Általában 120/80 a vérnyomásom vagy ez alatti. Amikor viszont orvoshoz megyek és meglátom a fehér köpenyt felmegy a vérnyomásom 180 fölé. Érzem én is , hogy lüktet a fejem. És csak 10 perc múlva megy 140-re. Vérnyomáscsökkentőt irt fel. Nem akarja megérteni, hogy nincs vérnyomásom. A múltkor a családorvosomnál voltam, nem volt rajta orvosi ruha és az érték 120/80 volt. Ezt viszont hiába mondom a belgyógyásznak.
2010. márc. 6. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

ne izgulj, ennyi.


a multkor egy igazi bebi merte a vernyomasom, de jol inditott, es nem izgultam^^

2010. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes...ezt a jelenséget pl. az én kardiológusom nagyon is jól ismeri...folyton "fehérköpenyes magasvérnyomás"-nak hívja.Tehát,ha egy ember meglát egy orvost(fehér vagy más színű köpenyben,akkor a vérnyomása feljebb kúszik azonnal,és a mért eredmény magasabb mintha otthon mérnéd zavaró(orvos+köpeny)körülmény nélkül.Én megmutattam neki hogy egész nap otthon miket mértem,és azt mondta,hogy TELJESEN NORMÁLIS a szervezetem e reakciója,és nagyon sok más embernek ugyanez van.Épp ezért nem is kellett szednem vérny. csökkentőt.Viszont ha az otthon mért eredményeim olyanok lettek volna,mint bennt a dokinál,már írta is volna fel a gyógyszert,de így semmi gond nem volt.Nem értem mit nem ért ezen az orvosod.
2010. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már attól ezerrel ver a szívem, ha csak gyógyszert iratni megyek a rendelőbe.
2010. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!