Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iszonyúan savasodok, mit tegyek?

Iszonyúan savasodok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár napja már nagyon rosszul érzem magam miatta, reggelre a nyelőcsövem marja a sav, egész nap érzem :S

Nem szoktam aktívan mozogni, és szeretem a fűszereket is, de ez eddig is gy volt, és csak ritkán volt ilyen jellegű problémám...

Már a savlekötő se használ, igaz csak egyet veszek be belőle....


2010. márc. 7. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél Neurosan port! Nagy tégelyben kapható a DM-ben is kapható. Nem a legfinomabb, olyan semleges. Én is ezt használom, mindig segít, míg a gyógyszerek nem igazán. Gyomorégésre, savtúltengésre nagyon jó. Nem is drága és nagyon sokáig elég!
2010. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Úgy látszik, eddig bírta a szervezeted a sok savas kaját. Gyulladt a gyomrod (fekélygyanús), ill. nagy a valószínűsége, hogy nyelőcső-gyulladásod is van. Én 20 éve vagyok ezekkel a betegségekkel, szerencsére viszonylag tünetmentesen.

Elsősorban szokjál le a sok savasító kajáról, innivalóról, édességről, fűszerekről, csípős ételekről.

Reggel felkeléskor egyél egy kevés élesztőt és igyál rá egy bögre langyos kamillateát. Ezt kúraszerűen kell csinálni, 2-3 hét után érzed a javulást.

Mindenképpen reggelizzél, ha lehet, ne kávézzál és ne igyál fekete teát. Nagyon jó pl. a háztartási keksz egy kis tejjel, v. sima pirítós minden nélkül.

Gyümölcsök közül is inkább banánt egyél, ami nem csinál sok savat. Jó a rizs, főtt krumpli, kefír, sajt.

Mozogj sokat, ha túlsúlyos vagy, próbálj lefogyni.

Evés után fél órával vegyél be egy savlekötőt. Nekem a Rennie túl gyenge, én Nilacidot szedek, már kiskoromban is ezt javasolta az orvos. Ha nagyon "égek" belül, akkor 2-3 szemet egyszerre.

Alkoholt ne igyál!

2010. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: nem véletlenül írtam, hogy langyos kamillateát igyál: minden, ami túl hideg, illetve túl meleg, irritálja a gyomorfalat és a nyelőcsövet. Nem tesz jót a gyulladásnak.
2010. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
szerintem szokj le az üdítőkről és csak vizet ígyál, valamint lúgosító teákat (kamilla, csalán), sok NYERS zöldséget egyél, mert azok lúgosítanak. lehet az elején pont ettől a sok lúgos dologtól leszel ki, de adj a szervezetednek egy kis időt. délután/este már ne nagyon egyél gyümölcsöt, tejterméket.
2010. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, nekem most egy gyógyszerész ismerősöm a gyógyszertárban kapható "bázikus port" ajánlotta, hozott is belőle egy fél kilót. REggel este egy kávés kanállal fel kell oldani egy deci vizbe azt megiszod, nem tul jó, de ki lehet birni. Nagyon jónak találom már két hete iszom és azóta nem érzem a savat. Még lábvizbe is lehet használni, ugy is kiszedi belőleg a felesleges savat.
2010. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Még lábvizbe is lehet használni, ugy is kiszedi belőleg a felesleges savat."


Ez gyomorsav túltengés éa sav visszafolyása!Amit refluxnak neveznek!Hogy kerül sósav a lábadba?Gasztroenterológushoz kell menni aki ad sav szabályzó gyógyszert!Nem lekötni kell a savat hanem a képződését kell visszafogni!

2010. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól beszél az előző: ez reflux.
2010. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Próbáld ki a Salvus vizet. Hatásos. Plusz nézz refluxos diétákat a neten. Bevállhat
2010. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!