Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A suli miatt eléggé fáradt...

A suli miatt eléggé fáradt vagyok, muszáj aludnom délután, de sok időmet elveszi. Van més megoldás?

Figyelt kérdés
Reggel fél 8-tól 3-ig vagyok az iskolában,most kezdődnek a különórák,akkor 5-kor fogok hazaérni.Gyalog megyek,oda-vissza 1 óra az út.Mikor hazaérek,nagyon fáradt vagyok,tanulni általában csak akkor birok,ha alszok valamennyit,pl.1.5 órát,viszont így akkor mikor készülök a következő napra?Van valakinek tanácsa,vagy más hogy oldja meg az ilyesmit?
2008. szept. 6. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szedsz-e rendszeresen vitamint, ha nem, mindenképp szedj! Az feltöltene energiával, és nem merülnél ki. A sport is jó megoldás, de ez is nagyon jó, hogy gyalog jársz, így mozogsz is mindennap. És persze az étkezésre is figyelj oda, sok zöldséget, gyümölcsöt, rostos ételeket, fehérjét egyél.
2008. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Hát,nyers zöldséget és gyümölcsöt minden nap eszek,meg próbálom az egészségesebb változatát enni a kajáknak.

Sportolni meg még ezek mellett nincs időm se energiám,jógáztam minden reggel a szünetben,de most csak hétvégén csinálom.

2008. szept. 6. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jár arra busz, akkor menj suliba azzal, ha nem, akkor biciklivel, sok időt megspórolhatsz vele, később kell kelned, és hamarabb hazaérsz, így összeségében meg lehet szerezni azt a napi másfél órát, ami kell. Ezenkívül nem sprólod meg az alvást, ha este tízkor kezdesz hozzá kipihenten, még úgy is gyorsabban tudsz végezni vele, mintha holtfáradtan ülsz fölötte.
2008. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is így vok ezzel. Szerintem ezt próbáld ki, hidd el érdemes: Van egy olyan dolog, hogy agykontroll. Ez egy olyan módszer, ami segítségével gyorsabban és hatékonyabban lehet tanulni, ellazít.

Ez a 20 perc meditatív gyakorlat stresszt vezet le a szervezetünkből, mint 3 óra alvás. Így csináld:

Helyezkedj el kényelmesen egy fotelben, vagy feküdj le. Majd hunyd le a szemed. Képzeld el h tested tetőtől talpig ellazul. Akár monnd végig magadban, hogy ellazul a lábam, karom... Képzelj el egy kellemes pihenőhelyet. Te ott vagy, azon a helyen, érzed a hangokat, ízeket. Ez után számolj 50-től visszafelé lassan úgy, hogy közben magad elé képzeled a számokat, és lélegezz lassan, nyugodtan. A végén számolj 5ig, és térj vissza az éber állapotba.

1,2,3,4,5:friss leszek, éber leszek. És ez így is lesz.

Ezt csinálhatod lágy, nyugtató zenére, én meditációs zenére szoktam, 20 percig, és gyakorlás után már jól fog menni, ha elsőre nem is.

2008. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Buszra sokat kell várni,mert nem pontos,biciklivel menni meg kicsit félek,mert elég vadul közlekednek errefelé.

Agykontrollról hallottam,de nem tudtam konkrét gyakorlatokat,de köszi,hogy írtél,kipróbálom!

2008. szept. 6. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia én is így vagyok! Feküdj le minél korábban aludni! Van úgy, hogy én már 21 órakor alszom (pedig éjjelibagoly vagyok)! Csak nem bírom, mert fáradt vagyok..
2008. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia,


A mi csalàdunkban mindenki ilyen :)

Nekem is muszàj volt lefeküdnöm délutàn, pedig se vitamin hiànyom se egyébb gondom nem volt. Embere vàlogatja, van akinek napi 5 ora alvàs elég ahoz, hogy fitt legyen, màsoknak pedig aludniuk kell délutàn is. Egyébként ennek a sulihoz semmi köze, igy müködsz majd 20 év mulva is.


A vitaminszedés témàjàt pedig nem kell lezserül kezelni. Ha megfelelöen étkezel, nincs szükséged bogyokra. Ez is csak egy marketinges csel, éljen a fogyaszotàrsadalom és az agyonvitaminozott termékek.

2008. okt. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!