Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Téveszme vagy van alapja,...

Téveszme vagy van alapja, hogy kánikulába forró teát kell inni?

Figyelt kérdés
Nagy hőségek vannak manapság. Ilyenkor hűteni kell a szervezetet, nem még jobban melegíteni. Ez a bolondság hogyan jutott emberek eszébe? Te kipróbáltad már? Mi az alapja?
2015. aug. 13. 21:17
 1/6 anonim válasza:
100%

állítólag van alapja, mégpedig az, hogy ha hideget iszol, akkor jobban elkezdi magát fűteni a szervezeted, mert azt érzékeli hogy "hideg van". és fordítva is működik: meleg hatására hűti magát a szervezet, mert "meleg van" :)

én nem próbáltam, max a meleg furdővel, de én nem éreztem semmi változást :)

2015. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A forró tea kitágítja az ereket, és ezért több meleget tud leadni a szervezet.
2015. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Nyerges eposz. Alapjául terhesség. Konstansok megadásának két szóból ered az idegek be voltak gyulladva. Csillagom biztos benne blútúsz.
2015. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki szerint jó ötlet meleget fogyasztani, az vágjon be egy tál forró halászlevet, vagy gulyáslevest, aztán utána térjünk vissza a kérdésre.
2015. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anekdota szerint a japánok csinálják, és az az értelme, hogy ha belülről felmelegíted magad a külső hőmérsékletre, akkor kevésbé érzed a kontrasztot, vagyis kevésbé érzed melegnek a meleget. Egy érzéki csalódásról van szó, ami a hőérzetet befolyásolja.
2015. aug. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

" ha belülről felmelegíted magad a külső hőmérsékletre, akkor kevésbé érzed a kontrasztot, vagyis kevésbé érzed melegnek a meleget"


Az cseppet se zavarjon, hogy az adott külső hőmérsékletre melegítve az emberi test elpusztúlna, ezért kellene hűteni -.-

2015. aug. 20. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!