Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Igaz e, hogy kánikulába meleg...

Igaz e, hogy kánikulába meleg teát kell inni?

Figyelt kérdés
Mennyivel jobb az mint a hideg üdítő? Egy ismerősöm azzal kínálgat?

2013. aug. 8. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
ma reggel a tv -ben is ezt mondták . állitóllag azért ,mert fokozatosan hüti le a szervezetet .
2013. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha hideget iszol, az hűti ugyan belülről a szervezeted, de a szervezeted ettől megijed és elkezd hőt termelni. Viszont, ha meleget iszol, akkor a szervezeted hűteni kezd, ergo: jobban működik tőle a tested "klímája". Az arabok is teáznak 40°C-ban a sivatagban. Ugyanakkor én napközben képtelen vagyok meleget inni, akkor megy a fagyi, aztán este, főleg, ha már fáj a torkom, akkor iszom meleg teát. Működni működik, de azért a tűző napon nekem nem esik olyan jól, mint a hideg víz.
2013. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyerek koromban fogtam a hideg kólát ilyen melegben, belevágtam 2 marék jeget és azt ittam, meg is fájdult a torkom...
2013. aug. 8. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a hűtőben lévő szűrt csapvízes kancsóból szoktam inni, és nagyon jól esik ilyenkor.

Persze, csak módjával, kortyonként, hogy tényleg ne legyen baja a torkomnak.

2013. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen de lényeg hogy hideget nem szabad inni, mert oké hogy jól esik de a szervezeted fűteni kezd és nem fogsz lehűlni és csak jobban fogsz izzadni.
2013. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De ha melegben meleget kell inni, mert az lehűti a szervezetet, akkor miért van az, hogy télen is azt mondják, meleget igyunk és hideget nem szabad?

Tán télen és nyáron fordítva működik az emberi test?? :D

2013. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt már többször kipróbáltam de úgy izzadtam utána, mint az állat, Nekem a hideg (nem túl jeges9 jobban beválik.
2013. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én képtelen lennék forró teát inni, ha jó, ha nem. Izzadnék, mint egy ló, és nem hiszem, hogy jól érezném magam...
2013. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!