Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nemrég kezdtem tudatosan,...

Nemrég kezdtem tudatosan, helyesen táplálkozni. A mai étrendem (ld. Lent) megfelelő arányban tartalmazza a fő tápanyagokat?

Figyelt kérdés

Reggeli (6:30)

-- 2 evőkanál Vitalis epres-joghurtos, 2 evőkanál Vitalis diós-mogyorós, 4 evőkanál német gyümölcsös müzli (utóbbi csak teljes kiőrlésű pelyheket, aszalt gyümölcsöket, magvakat tartalmaz, hozzáadott cukrot nem) - szárazon

-- 1 kocka Van d'Ort 74%-os étcsoki körtedarabokkal(~60 kcal)


Tízórai (8:50)

-- 9 szem eper

-- 3 sárgabarack

-- 1 banán


Ebéd (12:00-13:00)

[Sajnos nem tudom a pontos mennyiségeket]

-- pulykamell (talán 40-50 gr)

-- laskagomba

-- ~4 teáskanál barna rizs

-- nagy adag párolt zöldség (brokkoli, sárgarépa, karfiol, stb.)

-- hatalmas adag vegyes saláta (salátalevél, káposzta, retek, paradicsom, uborka, paprika, sárgarépa, fehérrépa, újhagyma, stb.)

-- egy vékony szelet rántott sajt (a bunda zabpehelyből készült)

-- mindez nyakon öntve 3 teáskanál házi készítésű zöldfűszeres-fokhagymás, tejföl alapú mártással


Uzsonna (14:50)

-- 7-9 szem eper (nem számoltam)

-- 1 sárgabarack


Vacsora (17:50)

[Pontos mennyiségeket megint nem tudok]

-- egy negyed töltött tök, egy fél töltött cukkini

-- mi került bele: tonhal, laskagomba, tojás, párolt zöldség, trappista


Most, hogy így leírva látom, talán kicsit sok volt a szénhidrát - a gyümölcsöt nem tudom, nem akarom elhagyni.



2015. máj. 23. 18:43
 1/5 anonim válasza:
Ehhez mondjuk tudni kène a testsúlyodat is...
2015. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ki kéne számolni a makrotápanyagokat, így mennyiségek nélkül kicsit nehéz.

A gyümölccsel nincs bajom, még csak fogyni sem akarsz, ha szereted, edd. Miután a szükséges tápanyagokat beviszed, a fennmaradó energia elosztásában van azért szabadság s ha a gyümölcs cukor is, sosem tudtam rossznak tekinteni, igaz, szakértő nem vagyok. De ez legyen az étrended gyönge pontja, akkor jó nyomon jársz...

A pelyhek szerintem rosszabbak, glutén és sok szénhidrát, bár olyan rengeteget nem eszel belőlük.


A sok zöldség határozottan szimpatikus, főleg, hogy változatosak és nyersen is eszed őket.


Rendes fehérjeforrásaid is vannak, simán öszejöhet a szükséges mennyiség, ha így mennyiségek nélkül nem is tudom azt mondani, hogy 100%, hogy megvan. De nem adok neki rossz esélyt.


Hedonista szemmel is egész vonzó nap lehet egy zöldség- és gyümölcsimádónak (voltaképpen én is az vagyok, csak nekem vannak egyéb kedves ételeim is), változatos, van mennyiség...

2015. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem tudatos, helyes, csak hallgatsz a divatos tanácsadókra.
2015. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a műzliket hanyagolnám, főleg a Vitalis, és hasonló cukrozott változatokat. A gyümölcsökkel semmi probléma, kiváló szénhidrát, rost és mikro források. A reggelibe raknék valami fehérjeforrást. Zsír is megvan szerintem a sajtból, tejfölből és tojásból. Bár talán jobb lenne belőle kicsit több telítetlen, de általában erről is megoszlanak a vélemények.
2015. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"2 evőkanál Vitalis epres-joghurtos, 2 evőkanál Vitalis diós-mogyorós,"


Ez valami gabonás cukros ócskaság amit drágábban adtak mint a sima búzaliszt? Attól még nem lesz jobb étel csak finomabb. Ó, látom hozzáadott cukor nincs, de a teljes kiőrlésű gabonák nagyrészt cukorrá lebomló keményítőt tartalmaznak, majdnem ugyanott vagy.


"1 kocka Van d'Ort 74%-os étcsoki körtedarabokkal(~60 kcal)"


Ezzel önmagában nincs baj, a kis mennyisége miatt. A csoki jó esetben nem káros, kevés cukorral még nincs baj, kakaóvaj, kakaópor igazából éppenséggel rendben vannak.


" 9 szem eper

-- 3 sárgabarack

-- 1 banán "


Gyümölcs mehet.


" pulykamell (talán 40-50 gr)

-- laskagomba

-- ~4 teáskanál barna rizs

-- nagy adag párolt zöldség (brokkoli, sárgarépa, karfiol, stb.)

-- hatalmas adag vegyes saláta (salátalevél, káposzta, retek, paradicsom, uborka, paprika, sárgarépa, fehérrépa, újhagyma, stb.)

-- egy vékony szelet rántott sajt (a bunda zabpehelyből készült)

-- mindez nyakon öntve 3 teáskanál házi készítésű zöldfűszeres-fokhagymás, tejföl alapú mártással "



EZ SZERINTEM majdnem tök jó.


Én sajtot és tejfölös mártást nem ajánlok, a tejtermékek eléggé rosszak csak jó a marketingjük, mint a gabonapelyheknek.


Barna rizsnek jobb, ha leszedik a héját, a fehér rizs nem rosszabb ám, sőt, bizonyos szempontból még biztonságosabb is. Persze kis mennyiségben, de te is keveset ettél, jó szerintem.


acsora (17:50)

[Pontos mennyiségeket megint nem tudok]

-- egy negyed töltött tök, egy fél töltött cukkini

-- mi került bele: tonhal, laskagomba, tojás, párolt zöldség, trappista


Sajtról írtam.


Nem tudtam mit fogok írni a kérdésedre, de szerintem ez nem olyan rossz. Tudatosnak tudatos, most hogy én a tejtermék fogyasztással és a gabonákkal (főleg a gluténtartalmúakkal) mennyire nem értek egyet az egy dolog. Sok zöldséget, gyümit eszel, ez azért eléggé rendben van. Ha bírod a gyümölcsöket, nyáron nem baj ha többet eszel belőlük, igazából a ch-tól sem kell félni, csak ésszel kell enni. Ésszel: aki nem bírja, ne vigye túlzásba. Aki bírja az se..

2015. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!