Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magasvérnyomás betegségben...

Magasvérnyomás betegségben szenvedek?

Figyelt kérdés

- Állandóan zúg a fülem halkan

- Nem tudok már olyan meleg vizben fürödni mint azelőtt mert rosszul leszek

- Ha elmegyek sétálni akkor előfordul enyhe szédülés

- 130-at mértek vérnyomáskor átlagosan újabban de azt mondják ez még nem minősül magas vérnyomásnak (előtte 110 volt mindig)


Az ügyet bonyolitja, hogy pánikbeteg is vagyok mellette igy nagyon nehéz eldönteni, hogy idegesség miatt vagyok rosszul vagy pánikrohamom van

Elmentem futni majd guggolást csináltam pár szériát, azóta áll fenn ez az állapot, ideges állapotban meg majd összeszakadok, úgy érzem el fogok esni


Valaki valami véleményt?



2015. szept. 12. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana ezzel orvoshoz fordulni, én mondjuk felraknék rád egy ABPM-et, ami egy egész napos vérnyomásmérő, és 24 órán keresztül méri rengetegszer a vérnyomást. Így lehet következtetni arra, hogy mikor milyen napközben, alvás közben, stb., és hogy valóban a vérnyomás okozza-e a tüneteket, vagy valami más.
2015. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Duenna ***** válasza:
Vércukor-süllyedéskor is felléphetnek ilyen problémák. Szerintem méressél a háziorvosodnál egy cukormérést. Vannak az asszisztenseknél vércukormérő kütyű, reggel éhgyomorra elmégy, megszúrja az ujjad hegyét, egy kis vércseppet leszed, beteszi a kütyübe, és 2 másodpercen belül megméri a cukrodat. Ebből sok minden kiderülhet.
2015. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Nem vagyok cukros de megnézetem azt is újra

Javasoltak Holter vizsgálatot ami 24 órás, de az a baj ha elkap a pánikroham akkor szerintem abból sem fognak túl sok mindent kideriteni

Nekem ez a 130 as vérnyomás a fura mert általában 110 volt meg a fülzúgás és a fürdőviz ami megváltozott ezért gyanakszom magasvérnyomásra

2015. szept. 12. 22:26
 4/6 Duenna ***** válasza:
A magasvérnyomás előzménye lehet az is, hogy ugrál a vérnyomásod. Ez azt jelenti, hogy egyszer alacsony, máskor magas. Mind a kettőnek hasonló a jelei. Egy 130-as vérnyomás megfelelő, amennyiben mindig ennyit lehet mérni. Vegyél valamilyen olcsóbb kategóriájú vérnyomásmérőt, amivel te magad is meg tudod mérni a vérnyomásodat. Ha ez megfelelő, akkor a cukormérést kell megejteni. A Holter monitort nem befolyásolja a pánikbetegség. Rakasd fel, az sok mindent kimutat.
2015. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Duenna ***** válasza:

Még valami: meg kellene mérned saját magadnak a pulzusszámodat. Ezt rendszeresen kellene mérned. Az indokolatlan magas pulzus-szám is okozhat problémákat.

Ezt a cikket olvasd el ezzel kapcsolatban:

[link]

2015. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a pánikroham felviszi a vérnyomásom és a pulzusom az egekbe, szerintem a Holter is mutatná

Pulzusom nyugalmi állapotban 70 felpöregetve séta után mérve 110

2015. szept. 12. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!