Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit ajánlatok savtúltengésre/e...

Mit ajánlatok savtúltengésre/emésztőrendszeri problémákra?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki hogy savtúltengésem van, elkezdtem rá Reneet szedni, de még nem veszem észre hogy segítene. Sokszor van hasmenésem is, nagyon gyors az anyagcserém, ezért sűrün kell wcre járnom... Majdhogynem állandóan fel vagyok puffadva, sokat kell pukiznom, és fáj a gyomorszájam is... Székletvizsgálatot csináltattam már, az negatív lett, a vizeletemben találtak savat, és az néha szokott is csípni. Mit ajálnatok, mit tudnék tenni?
2015. szept. 24. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanez van velem is, de nekem hasmenés helyett székrekedés van.


Tudom, hogy közhely, de fogyassz sok-sok zöldég-gyümölcsöt. Reggelire például úgy kell, hogy éhgyomorra egyél meg egy banánt/almát, ami jól esik, hozzá 100% gyümilé (ez fontos, mert a többi semmit nem ér, csak rosszabbat csinál). Aztán reggelire ehetsz bármit, de a fehér kenyérrel is vigyázni kell. Én magvas barna/rozsos kenyeret szoktam enni. Délelőtt egyél valamit meg, egy kis kekszet, vagy magvakat, ilyesmit. Folyadékfogyasztás legyen, minimum 1 liter naponta, mentes ásványvíz, zöld tea. Kávéval óvatosan, ha kávézol, akkor egyél utána és előtte is egy kisebb kekszet, (mondjuk pilóta vagy sós keksz, ilyesmi).

Ebéd ugye normálisan, meg a vacsora is.

Nekem egyébként ha renniet szedek, akkor úgy van, hogy ha savas vagyok, akkor hat, de ha nem vagyok annyira savas, akkor úgy "hat", hogy a következő napokon is savtúltengésem van. Tehát nekem jobb nélküle, inkább odafigyelve az étkezésre.


Gyümölcsöt, gyümilevet csak reggel éhgyomorra ajánlott, különben megerjed a gyomorban.. konkrétan én egyszer reggeli után ittam egy pohár 100%narancslevet, 5 perc múlva sugárban jött vissza belőlem..:S


Hasmenésre egyél sok rizses ételt, és krumplis ételt, óvatosan a magvakkal.

2015. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves válaszoló! Felpontoztalak.:)
2015. okt. 6. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!