Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen Refluxra és Bélbetegsége...

Ilyen Refluxra és Bélbetegségekre pl ha gyulladásban vannak a belek fekélyt nem is merem kérdezni tehát emésztőrendszeri panaszokra jó például a műzli a gyümölcsök zöldségek?!

Figyelt kérdés

PL:Vitalis Műzli hozzáadott cukor nélküli zabpehellyel gabonapehellyel aszalt gyümölcsökkel,


És zöldségek gyümölcsök a karalábé nyersen elfogyasztva az alma akkor paradicsom kígyóuborka zöld paprika például ezek?!



#gyomor-belgyogyitas.
2015. jún. 14. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Amíg helyre nem áll az emésztés, addig megterhelő a gyomornak a nyers zöldség. Ilyenkor érdemes ezeket párolva enni. A karalábé még főzve sem könnyen emészthető. Gyümölcsök közül pl. a körte nehezen emészthető. Az alma is kevésbé savas párolva. Amikor nekem rossz volt a gyomrom (durva reflux és felborult bélflóra), akkor csakis a párolt zöldségek, esetleg a gyümölcs nyersen, nem zsíros hús, leginkább szárnyas (disznó már nehéz) és köretként csakis a rizs. A rizs kíméli a gyomrot, mert apró szemű. Semmi olajosat nem bírtam, nem tudtam megenni a sült krumplit sem. Fontos a probiotikum és cinket, magnéziumot fogyasztani. Hosszú hónapokig kell így kímélni a gyomrot, akár fél évbe, évbe is beletelhet, mire helyrejön. Mindent alaposan meg kell rágni (állítólag minden falatot húszszor, harmincszor.) A gyomrot kíméli, ha nem kell nagy darabos ételekkel megbírkóznia addig, amíg gyógyulóban van. Álítólag napi 1 főtt krumpli is védőbevonatot képez a gyomor nyálkahártyán.
2015. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni a paleo étrendet is.
2015. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ez a műzli zabpehely gabonapehely nem is jó csak úgy natúrban nem túlzásba véve akár tejtermékkel is?
2015. jún. 14. 22:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem szedsz savcsökkentőt?

Teljesen biztonságos, elmulasztja a panaszokat és az ára sem eget verő.

Annyi, hogy előtte el kell menni dokihoz.


Az alma és magok nem jók refluxban, nekem például "alapesetben" nincsenek ilyen panaszaim, de ha lefekevés előtt megeszek egy almát vagy néhány "diákcsemege" szerű magot, akkor jól felnyomódik a savam...

2015. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de a kérdésemre még mindig nem kaptam kielégítő választ.
2015. jún. 14. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Kielégítő választ?


Itt van: a gyümölcsök többsége túl savas, míg a műzli nem ront rajta, a tejtermékek pedig rövid távon enyhíthetik is a panaszokat.


Ugyanakkor megjegyezném, hogy 2 perc kikeresni egy refluxos étrendet. De továbbra is azt mondom, hogy komolyabb panaszok esetén gyógyszeres kezelés a legeredményesebb, sok szövődmény megelőzhető vele. Ha pedig még nem voltál kivizsgáláson, akkor érdemes elnézni egyre.

2015. jún. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha gyenge a gyomrod, ne mű ételeket egyél. Ne egyél zacskós levest, műzlit, előre csomagolt gyári ételt, tejtermékeket, amik 2 hónapig elállnak. Ezek nem diétás ételek!

Ahogy tanácsolták, könnyű, zöldséges, gyümölcsös kímélő ételeket egyél párolva. Kerüld a szeles zöldségeket, hagymát karalábét, káposztát, borsót, babot. Háztartási kekszet, sós vízben főtt krumplit lehet enni pl.


De legfontosabb, hogy tisztába légy az egészségi állapotoddal, szóval fontos lenne egy alapos kivizsgálásra elmenni. Légy bátor!

2015. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!