Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ártalmas a kávé? Azt hallottam...

Ártalmas a kávé? Azt hallottam, hogy a pörkölése miatt rákot okozhat. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2008. szept. 10. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kávé ártalmas a koffein miatt, de azt még nem hallottam, hogy rákot is okozhat.
2008. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha módjával iszod, nem okoz gondot. Épp a minap olvastam, hogy napi1-2 csésze elfogyasztása csökkenti a méhnyakrák kockázatát. (Ha a koffein miatt aggódsz, ugyanúgy van a teában, kólában)
2008. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg abból származik a dolog, hogy az égett dolgok, mint süti széle, piritott kenyér, tartalmaznak szabadgyököket, amit rákot okozhatnak. Valaki ebből vezethette le, hogy a kávépörkölés is ilyen, tehát rákot okozhat.


hogy igaz-e azt passzolom.

2008. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
manapság már minden rákot okoz... legalábbis kevés dolog van, amire még nem mondták rá. Módjával idd szerintem,mert a szív és érrendszeri betegségek sem kellemesebbek, mint a rák.
2008. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok,hogy a sok kávé mutációkat okoz a sejtben,ezért ártalmas.De persze naponta több csészére kell ezt érteni.Fő a mértékletesség!
2008. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!