Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Klausztrofóbiás vagyok?

Ferike2001 kérdése:

Klausztrofóbiás vagyok?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve még semmi bajom nem volt.

2 éve a suliban hulyéskedtünk hogy valaki beül a szekrénybe és mozgattuk. Ez volt a "hullámvasút" a hülye gyerekek számára. Én nem bíztam meg soha bennük mert egész évben szivattak. Nem akartam beülni hogy nehogy bezárjanak. De erőszakkal elérték hogy üljek be de csak azzal a feltétellel ültem be hogy közülük a legjobb barátom is jön (nem voltunk b**ik 😂, elég nagy szekrény volt és csak azért kellett jöjjön ő is mert ha ő azt mondta akkor kiengedtek).Beültünk és rá tették a lakatot. Kis idő múlva (kb. 5 másodperc) elkezdtem gyorsan szuszogni, kivörösödtem ütottem mindent és orditani kezdtem hogy engedjenek ki. Először a barátom is szólt nekik hogy rosszul lettem de nem vették komolyan. 10 másodperc múlva kiengedtek. Ez az eset előtt nem volt bajom a szűk helyekkel és ugyanabba a szekrénybe magamtól beültem (pl. Április elsején és sok más alkalommal) ha tudtam hogy nincs ki bezárjon. Ezek után nem ülök be csak nagyobb és újabb liftekbe, abba is csak rövid utakra. Egyszer be kellett ülnek egy 1970 körül épített panelbe (10 emeletes) ahol egy olyan régi lift volt mint a panellakás. 2 szemelyes, kézzel nyíltak az ajtók csukódtak.Véletlenül nekidoltem az ajtonal és egy kicsit kinyílt. A lift megállt és kb 5 másodperc múlva újraindult. Nagyon féltem. Reszketve értem fel. A szekrényes eset után kissebb helyeken félek! Lehet az oka ez az eset? Ez klausztrofobia? Mivel kezelhető?


2015. okt. 14. 23:05
 1/1 anonim válasza:
Ja
2015. okt. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!