Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én vagyok klausztrofóbiás...

Csak én vagyok klausztrofóbiás? Komolyan senkit nem zavar ez a hülye beléptetőrendszer?!

Figyelt kérdés

Az iskolába ahova jelentkeztem kártyás beléptető rendszer van. (Még nincs kártyám.) Nagykorú vagyok, elvileg ki kellene, hogy engedjenek. Egyszer sem engedtek ki most szünetben, és sírtam, remeg a kezem, egyéb dolgok... Elviselhetetlenül rossz érzés, hogy ott állok, nézem az udvart, és ott áll az idióta portás, aki atyaúristennek képzeli magát, holott a diákok nagy része már biztosan többet ért el az életben mint ő. Van, hogy ki lehet menni, mert épp nincs ott a portás, de vissza nem lehet jönni, és szabályosan be kell surranni egy beléptetőkapu alatt.

Elvileg a szüleim írhatnak papírt, de az iskolába szinte lehetetlen bárkit is elérni, akivel érdemben is lehet beszélni. Szóval lehet, hogy nekem ez meg lesz oldva, de a többi?!

Komolyan mi ez a hülyeség?! Még mikor csak hallottam róla, akkor is fel voltam háborodva. Nem tudom mások hogy vannak vele, de én ki megyek szünetre, ha cigizek, ha nem, mert nem tudok bent ülni. Oké, van az iskolának egy belső udvara, de az baromi kicsi és az iskola magas épülete veszi körül, ami a klausztrofóbián szintén nem sokat segít. Őszintén, mire jó ez?! Nem lenne jobb, ha a diákok vígan mehetnének a szabad levegőre a szünetben, hogy kicsit felfrissüljenek? Nem hiszem el, hogy én vagyok az egyetlen akit ez zavar. És ez nagyon zavar!

Egyáltalán törvényes, hogy nagykorú embert bent tartanak? Mert ha nem, én feljelentem az egész iskolát, az is biztos.

Lehet, hogy gáz vagyok, de én nem tűröm el, hogy a szabadságomat korlátozzák, főleg, hogy nem is lenne joguk, és főleg, hogy fizikailag rosszul vagyok tőle.

Vélemények?



2012. szept. 6. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18, és ki akarsz menni, kötelesek kiengedni, hacsak nincs benne az ellenkezője a házirendben, amit kétlek. A fiam iskolájában a nagykorúak kijárhatnak simán szünetben, akár cigizni is.
2012. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Beszélték, hogy benne van a házirendben, de sehol nem találom benne. Azért majd átolvasom még egyszer.

Beiratkozáskor azt az információt kaptam, hogy nagykorúként akkor mehetek-jöhetek, amikor csak akarok. Ha nem ezt mondták volna, be sem iratkozom. Többek között ezért is vagyok nagyon felháborodva.

2012. szept. 6. 14:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy és milyen suli ez?


Ha valóban jogilag is igazad van akkor ezt az iskola vezetésének tudtára kell hozni!

Vagyis keresd ki a net-en a személyes szabadság korlátozásának tiltását, vagy engedélyezésének lehetőségeiről szóló törvényt, vagy iskolai rendszabályok kialakításának rendjéről szóló törvényt vagy valami hasonlót biztosan találtok.

Fogjatok össze az osztálytársakkal és emeljetek a kikotort törvények, paragrafusok alapján kifogást az iskola vezetésénél. Ne a portást "csesztessétek", ő csak a munkáját végzi!

2012. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen, ezt fogom tenni!

A portást csak azért írtam, mert tényleg baromira nagyképű. Ma ordibált a diákokkal, és anyámmal is olyan hangnemben beszélt, hogy az felháborító.

Tudom, hogy valahonnan fentről van megigazgatva ez...

2012. szept. 6. 15:01
 5/13 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok és OKJ-ra jelentkeztem. Nem írnám le az iskola nevét, ha nem baj.
2012. szept. 6. 15:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem is kell az iskola-név, helység stb.

Nézd át alaposan mégegyszer a házirendet, valami jogszabályi §-t keress. Én lekértem a googlé-ban a beléptető rendszerekre, de erre a műszaki-technikai megoldások különböző változatait adta le.

De szerintem mindenképpen az iskola vezetésével kell megértetni, hogy nem gyerekek vagytok már.

2012. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
82%
Sajnos az is benne van a pakliban, hogy ez egy szabadon választott suli, tehát mondhatják, hogy ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni. A maszek suliknak maszek -saját- szabályaik vannak, lehetnek. Kitartás!
2012. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged.

Igen, az lenne a legegyszerűbb, ha lehetne velük beszélni, de még nem értünk el olyan embert, akivel lehetne erről érdemben szót váltani.

2012. szept. 6. 15:14
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, a portás pont ugyanezt közölte anyámmal, hogy hogyha nem tetszik, írasson ki. Nagyon megértőek...
2012. szept. 6. 15:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a tanfolyam a te részedre ingyenes, akkor kapja az iskola teutánad is a normatív támogatást. Ha kiíratkozol, a támogatás is megszűnik, tehát nekik sem érdekük.

Ha részedről fizetős, akkor pedig azért nem lehet céljuk, hogy bárki is valami miatt kiessen tőlük.

Talán az "iskola-titkárt" kellene megkeresni. Ő az aki egyébként a gazdasági ügyeket, intézi. Pl. pénzbeszedésekkel foglalkozik, a különböző igazolásokat, kérelmeket aláírattatja az igazgatóval, stb. stb. ilyen ügyeket intéz.

Talán rajta keresztül lehetne valami megoldást indítani, ő talán beszélne a tanárokkal, dirivel.

2012. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!