Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha reggel, ébredés után...

Ha reggel, ébredés után normális a vérnyomásom, de délután előfordul, hogy 140 fölé megy, akkor magsavérnyomás betegségem van?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 16:24
 1/10 A kérdező kommentje:
26F vagyok.
2015. okt. 28. 16:28
 2/10 anonim ***** válasza:
Kritérium a rendszeresség. Orvosom úgy csinálta, hogy 1 hónapon keresztül napi 2-3 mérés esetén a hónap végén az összes mérés átlagát kiszámolta. Ehhez egy vérnyomásnaplót kell vezetni. Ugyanezt tudják egyes vérnyomásmérők is, a memóriábl lekérdezett mérések átlagát mutatja először a mienk is, ha lekérdezzük. Ha tényleg magas, és gyógyszer kell, akkor úgyis orvoshoz kell,menni, hogy azt beállítsa.
2015. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha csak néha megy fölé, akkor nem. A vérnyomás sok mindentől megugorhat.

De ne vedd félvállról, menj el a háziorvoshoz!

Ad majd egy beutalót egy 24 órás vérnyomásméréses vizsgálatra, és abból többet fog tudni. ( Rád tesznek egy automata vérnyomásmérőt, ami napközben fél óránként, éjjel óránként mér, és a végén az adatokat letöltik róla, amikből készítenek egy diagnózist)

Ha elhanyagolod meg is ölhet - ha figyelsz rá, élhetsz vele 100 évig.

2015. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy 2.-es is írta, nem egy-egy alkalommal kell nézni.

Az is megoldás, hogy itt vezetsz magadnak egy naplót:

[link]

napi többszöri méréssel, és egy hónap múlva ezt a naplót mutatod meg a dokidnak.

3. voltam.

2015. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg hülye főnököd van.
2015. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kövér vagy? Mert 26 évesen azért nem kellene 140 legyen. Ha el vagy hizva akkor menj orvoshoz azonnal.
2015. okt. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A Tengerész ***** válasza:
Nem túl jó jel. Ráadásul délután alacsonyabbnak kéne lennie. Menj orvoshoz, túl fiatal vagy még a 140-eshez.
2015. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kövér. Az orvos kérte, hogy mérjem. Az utóbbi 1 hétben nem ment 140 fölé egyszer sem.
2015. nov. 1. 18:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Sorozol? Az alkohol is felviszi, foleg a sor es a vorosbor nagyon.

A feherbor nem annyira, a palinka meg leviszi, de hosszutavon az is karos.

2015. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szoktam sörözni, de csak hétvégente.
2015. nov. 1. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!