Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon alacsony a vérem vas...

Nagyon alacsony a vérem vas tartalma, de tényleg szükség van ennyi Neo-Ferro-Folgamma tablettára?

Figyelt kérdés

A vasam elég alacsony: az alsó határ 10, nekem meg valami 2,8 körül van. (Bár nem tudom, hogy hogyan, mert eszek vas tartalmú élelmiszereket, gyümölcsöt.) A dokim így felírta a: Neo-Ferro-Folgamma gyomornedv-ellenálló tablettát, abból is a 100db-osat. 2-őt kell bevennem naponta, tehát 50 napi adag. Ezt a hét elején még teljesen elégnek itélte meg. Ma más miatt be kelett mennem -ez most jelentéktelen- és azt mondta, hogy felír mégegy ilyen adagnyit, hogy ha emez elfogy, akkor váltsam ki azt is és szedjem be az egészet. Elég drága, szóval ha szükséges is, hogy ilyen iszonyú mennyiségű vas-t bevigyek a szervezetembe nem lehetne a jóval olcsóbb vas pezsgőtablettával helyettesíteni a második adagot?

Meg egyáltalán szükségvan most akkor ilyen írdatlan mennyiségre? Már a betegtájékoztatóban is az áll, hogy kimondottan csak az orvos által előírt mennyiséget szedje be az ember, tehát nem az egész dobozzal. Ő meg most velem két egész doboznyit akar beszedetni.

24/N

Ja, és nem várok babát, szóval nem azért alacsony, mert a baba elszívta volna tőlem.


2010. márc. 18. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Figyelj 4-es a vasam. Neked 2,8! Hidd el az orvos nem bolondjában írta fel neked ezt a sok vasat. Mire a vasraktárak szépen telítődnek nálad kell kb. 1 hónap. 2,8 vasam volt már, és lezsibbadt mindenem, nem volt jártánnyi erőm, szóval hallgass az orvosodra. Iszonyú alacsony a vasad és tessék egész doboznyit elszedni. Hidd el nem írtam hülyeséget. Jó egészséget!
2010. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezeket az aggályaidat talán az orvosoddal kéne megbeszélned nem? ő ugyanis okos választ tud rá adni nem csak valami barátnőm öccsének... kezdetű tanácsot.
2010. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy ősi, nagyon hatásos és végtelenül olcsó módszert ajánlok a vas pótlására. Egy lengyel orvostól hallottam. Tegyél minden nap egy almába 10-12 db. vasszöget /8-10 centiseket/ este és reggel szedd ki belőle. A vastartalom az almában marad. Fogyaszthatod.
2010. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, főleg az elsőnek.

"2,8 vasam volt már, és lezsibbadt mindenem, nem volt jártánnyi erőm," Csak én nem érzek ilyet.

De mostmár leírom, hogy miért mentem ma vissza. Vizeletvizsgálat is volt, de felfázás gyanus voltam. Mivel mondtam, hogy én nem vettem észre, hogy fel lettem volna fázva, újabb vizeletet kértek, hogy megint kivizsgálják. Kiderült, hogy minden rendben van és nem értik miért jött ki az előző felfázás gyamusra.

Az eredményeket én nem láttam, mert a doki gépére küldik a laborból. Szóval mivel nem zsibbadok, nem érzem magam gyengének, fáradtnak így bennem már az is felmerült, hogy nem keverhették e össze a számos azonosítás miatt akár az eredményt. Mert a vashiányom is akkor jött ki, mint amikor a felfázás gyanu.

2010. márc. 18. 17:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet 3., bár kicsit furcsán hangzik, de ha doki mondta...
2010. márc. 18. 17:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, és persze kontrollra úgyis kell majd mennem a tablatta beszedése után 1,5-2 héttel.
2010. márc. 18. 17:26
 7/10 anonim ***** válasza:
a vas némely formája nem túl egészséges, nem javaslom a szöges almát(tudom, háborúban is ez volt, de most nincs az). a vasad nagyon alacsony, ez nem játék. nem feltétlenül azért van vashhiányod, mert nem eszel elég vasat, hanem lehet, hogy felszívódása nem jó vagy éppen a szállítófehérjéje nem jó. ezért kell a tablettát szedni. semmi bajod nem lesz tőle, de a vasad annyira alacsony, hogy hihetetlen.
2010. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok az a 2 doboz. Ha nagyon alacsony a vasad, akkor legalább 2-3 hónap folyamatos szedés kell ahhoz, hogy normál érték legyen. Én pl minden évben szedem 4-5 hónapig a Maltofer-fol-t, mert nagyon hamar kiürülnek a raktáraim. És nem érzem magam rosszul attól, ha alacsony az érték, de valószínűleg azért, mert ehhez vagyok hozzászokva. Szóval szerintem nyugodtan szedheted. Bajod nem lesz tőle.
2010. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom kicsit régi kérdésm de hátha. :D

Nem hiszem, hogy elkeverték az eredményt, felfázásgyanú pl akkor szokott kijönni, ha esetleg hüvelyváladék kerül a vizeletbe, esetleg nem megfelelően mosakodtál közvetlenül előtte, vagy akármi más belekerült.

Én éppen határérték alatti vasra kaptam 2 dobozzal, amikor alacsonyabb volt, ennél többet kellett szedni. De gondolom azóta már rendbe jöttél. :D

Amúgy a szöges alma marhaság, abból szinte semmi nem tud felszívódni, és könnyen nehézfém-mérhezéshez vezet, nekem legalábbis azt mondták.

2011. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A szöges almát nem próbáltam ki.

A VAS-bogyóból egy dobozzal beszedtem, vas tartalmú forrásvizet ittam legalább minden másnap, de inkább naponta. Aztán elmentem kontrollra. Úgy voltam vele, ha még alacsony, akkor folytatom a dolgot, ha jó akkor a másik doboz tablettát már nem váltom ki.

Végül minden rendben volt.

2011. júl. 9. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!