Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Annyira száraz a sarkam, hogy...

Annyira száraz a sarkam, hogy megőrülök tőle, habkővel majd minden nap megreszelem, + testápoló, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még 80 éves, csak 30.

Zokniban nem is érzem, csak mikor lefekvésnél leveszem a zoknit. Még akkor is kenek rá jó zsíros testápolót, de pár perc múlva atomszáraz, és nagyon zavaró, ahogy végigszántja a száraz bőr az ágyneműt.

Zokniban nem tudok aludni, sose tudtam, meg ugye azzal nem oldódna meg a probléma.

Habkő + testápoló ezek szerint semmire sem elég, mit csináljak még?


2015. nov. 14. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

1. Lehet venni kimondottan száraz, repedezett sarokra gyógykrémeket.

2. cipő váltás. Sokszor a rossz minőségű vagy eltaposott cipők okozzák a repedezést, szárazságot. (nekem pl mindig berepedezik, száraz lesz a sarkam ha sokáig használom a sarut és sokat mászkálok)

3. Ha túlsúlyos vagy akkor a fogyás

Én nekem egyébként annyira rossz volt, hogy szinte fájdalmasan berepedezett, kiszáradt. Nekem a felsoroltak közül a 1 és a 2 pont jött be.

2015. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a gyógykrémnek utánanézek.


a "fogyj le" válasz egy bunkó haszontalan hozzászólás, köszönöm a feltételezést, nem vagyok kövér.


az őszi cipőm egy bokacsizma, vagy ezt hordom, vagy csizmát, mindkettő új, mármint 1-2 hónapos, most ősszel vettem. egész biztos nincsenek kitaposva, és nem is érzem, hogy kényelmetlen lenne.

napközben pedig nincs is rajtam, zokniban ülök az irodában egész nap.

2015. nov. 14. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet gombás fertőzés. Nekem legalábbis attól volt ilyen érdes. Vegyél magadnak a patikában Terbisil krémet, és a habkövet fertőtlenítsd minden nap.
2015. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így jelenkezik a vastagbél probléma.
2015. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem is inkább gomba. de nem csak a habkövet kell germicidlámpázni, hanem a cipőket, zoknikat is, mindenkiét, aki közös háztartásban él veled. sőt az összes szőnyeget amivel érintkezhet a lábad
2015. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első lépés, hogy NEM reszeled naponta, sőt, lehetőleg egyáltalán ne csináld. Minél gyakrabban éri durva mechanikai hatás a bőrt, annál jobban megvastagszik védekezésképpen, ez öngerjesztő folyamat. Ezután jöhet a megfelelő kenőcs.
2015. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dörzsöld át egy kifacsart citrom belsejével, majd kend be oliva olajjal, várd meg míg beszívja, pár nap alatt csodákat tesz.
2015. nov. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem megfelelő cipőtől volt ilyen. Szerintem érdemes lenne több különböző cipőt kipróbálnod.
2015. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!