Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Konkrétan, a depresszió...

Konkrétan, a depresszió szélén állok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. 9 hónapja, Vancouverbe költöztem, a szüleimmel és a húgommal. Nos, azt kell tudni rólam, hogy imádom a nagyszüleimet, velük nőttem fel. Még a szüleimnél is jobban szeretem őket. De ők nincsenek velem. Mielőtt elköltöztünk, a szüleim megkérdezték, hogy akarok-e költözni. A válaszom igen volt. Akkor még azt hittem, hogy jó lesz, és hogy erős leszek. Tévedtem. 9 hónapja, a legfőbb tevékenységem a sírás. Mielőtt elköltöztünk, komolyan, borzasztóan boldog lány voltam, mindig mosolyogtam. Mostanra, viszont egy kész idegroncs lettem. Véleményem szerint, a szüleim utálnak. Otthon sosem viselkedtek velem így, viszont az utóbbi hónapokban, baromi sokszor hajtogatják azt, hogy utálnak, miért nem tudok semminek sem örülni, semmibe veszem őket, stb... És hogy miért? Mert szomorú vagyok. Ezért vágják a fejemhez, ezeket a sértő szavakat. Egy hónapja, viszont teljesen bekattantam, ma még a kést is elővettem, egyedül a nagyszüleim miatt nem tettem meg. Iskolába menet, sokszor gondolkodom azon, hogy jobb lenne elszökni. De nem tudok elmenekülni. Egyszerűen, a nagyszüleim éltetnek. Senkisem tudja, hogy milyen érzés az, amikor a születésnapodon, nincsenek veled azok, akiket a legjobban szeretsz, pluszban még apádtól is kapsz egy jó nagy büdös pofont. Olyan szinten kivagyok, hogy a fejemet szoktam a falba verni, és karmolni szoktam magam. Nem tudom, hogy ez mire jó, de egyszerűen ezt már nem bírom. Egyre jobban hazaakarok menni. Viszont amikor megkérdezik hogy menni szeretnék-e haza, akkor mindig nemmel válaszolok. Valami még mindig ég bennem, talán a remény sugara, hogy ez még lehet jobb is, viszont kezdem elveszíteni a reményt. Szomorúan kelek, szomorúan fekszem. Szomorú az egész életem. Mit tegyek? Szerintetek jobb lenne hazamennem, vagy még várjak egy kicsit? A szüleimmel egyre rosszabb a kapcsolatom, hogyan lehetne olyan jó, mint régen? Egyáltalán, ebbe a helyzetbe, mi a franc a legjobb megoldás?

(NEM KITALÁCIÓ! Már írtam ki ide egy kérdést, de mindenki azt írta válasznak, hogy "kamu". De nem, ez tényleg nem az.)



2015. nov. 15. 02:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod a választ. Nem érzed magad jól az új környezetben. Ha van rá lehetőség, menj haza. Bár otthon sem biztos, hogy boldog leszel, a kamaszkort mindenki megszenvedi. Ezt a pár évet túl kell élni, utána jobb lesz, ha addig nem tettél sok kárt magadban. Ha maradni akarsz, keress barátokat, akár idősebbeket is, nagymama pótlékot. Mindig, minden helyzetben van aki szívesen segít, csak meg kell találni őket.
2015. nov. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igencsak kellemetlen helyzetben vagy. Ha kicsit cinikusa állsz hozzá az segít és még szórakoztató is.. Bár nem hinném, hogy ez segítene rajtad. Amire most neked szükséged van az egy kis vállonveregetés és rengeteg szeretet. Ha úgy érzed, hogy ott ahol vagy nem kapod meg... Had ne keljen befejeznem. Szerintem te is tudod mit kell tenned. Elég ha végiggondolod. Az öngyilkosságot meg felejtsd el csak a baj van vele. Nem mindig jön össze aztán megszörnyen kellemetlen a felépülés. Na meg én jobb szeretem a happy endet. Kár lenne ha nem az lenne. Válaszd meg a saját utad bármerre vezessen is, hibát csak akkor követsz el ha nem hagyod kiteljesedni.
2015. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez most lehet, h hülyén hangzik, de kezdj el eddzeni, futni pl, vagy valami sportot. Vancouver állítólag szép hely, futás közben nézheted a tájat, meg hallgathatsz zenét. Nekem bevállt, bár én srác vagyok és erőeddzek, de amíg a gyakorlatra figyelekamit csinálok, addig nincs időm másra gondolni. De lehet ez bármi más is, lényeg, h lefoglaljon. :)
2015. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettek!

Idő közben, kaptam egy hatalmas csomagot a nagyszüleimtől, aminek borzasztóan örülök, mert sok olyan tàrgy van benne, ami sok jó emléket hozott vissza nekem.

Az utolsónak pedig köszönöm szépen a választ! Pár hete elkezdtem úszni, és kosarazni, ma sajnos edzés közben kibicsaklott a bokám, szóval most itthon pihengetek:/

Mégegyszer köszönöm!

2015. nov. 30. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!