Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom lehet? Talán depresszió?

Mi bajom lehet? Talán depresszió?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakran előfordul velem h nem vagyok teljesen ott ahol kéne. Rossz kedvem van, amit nem tudok megmagyarázni (ugyanakkor előfordul más napokon h nagyon jó kedvem van, majd ki csattanok az életkedvtől, menni akarok, dolgokat véghez vinni, pörögni, élni) Eddig nem törődtem ezzel az ok nélkül előtörő rossz kedvvel, hiszen mindenkinek lehet rossz napja. De azt veszem észre h ezek a rossz napok kezdenek gyakoribbak lenni. Ilyenkor nagyon fáradtnak érzem magam, nincs kedvem semmihez, nem érdekel semmi, még akkor sem ha a jövőmről van szó. Most fogok érettségizni és mikor ilyen hangulatom van, képes vagyok úgy bemenni az iskolába dolgozatot írni, h nem tanulok semmit, majd lesz valahogy alapon, és ha még bennem is lenne a szándék h tanuljak, nem tudok odafigyelni, vagy megérteni amit olvasok. Az órákon bambulok, vagy a szememet elakartva bóbiskolok, a szünetekben meg csak ülök, és folyamatosan kérdezgetik h baj van e, én pedig azt mondom h nincs. Mert tényleg nincs, vagy nem tudok róla, h lenne. Mindig az estéket várom mert aludhatok, és mikor lefekszek abban reménykedek, h mikor felkelek megint jó kedvvel ébredek.

Mit csináljak? Ha ez tényleg probléma, nem engedhetem h teljesen eluralkodjon rajtam!!

Igazából e szöveg megírásához is nagy erőfeszítés kellett, Köszönöm ha elolvastad, és Köszönöm ha írsz valami okosat!


2015. okt. 15. 00:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is győződj meg róla, hogy minden szükséges vitamint és ásványi anyagot beviszel a szervezetedbe. Vas, D vitamin különösen fontos ebből a szempontból úgy tudom. Táplálkozz egészségesen, hogy meglegyenek benned ezek a tápanyagok és legyen elég energiád is. Az agynak szükségesek a szénhidrátok, de a többi energiaforrás is fontos. Tehát legyen kiegyensúlyozott. Ezen kívül a sport is sokat segíthet. Sportolj akkor is valamit, ha eleinte nem esik jól. Próbálj olyat találni ami tetszik, ugyanakkor meg is mozgat alaposan(boldogsághormonok szabadulnak fel). Ne hanyagold el a társas kapcsolataid sem, és bár nehéz, próbáld összeszedni magad és tanulni. Tudom, hogy nehéz én is átestem már hasonlón. Ha pedig egyik sem segít, fordulj pszichológushoz (habár azzal sem muszáj sokáig várnod feltétlenül).
2015. okt. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos ez valóban depresszió gyanús tünetegyüttes.

Nekem is hasonlóképp kezdődött, csak én egyáltalán nem foglalkoztam vele. Meglett az eredménye, mára teljesen eluralkodott rajtam, szövődményként kialakult hipochondria is, ami állandó rettegésben tart. Kiutat a barátnőmben látom. Mégpedig azért, mert rájöttem, hogy a jót keressem mindenben. Nyilván van neked is olyan, aki/ami örömet okoz, hát keresd azt, csináld amit szeretsz, ne stresszelj, kerüld a negatív dolgokat.

Nyugodtan fordulj barátodhoz, barátnődhöz, szüleidhez, vagy bárkihez, akiben megbízol, ugyanis az is sokat könnyít a lelkeden, ha elmondod valakinek a problémáidat. Ha esetleg ez valamilyen okból kifolyólag nem lehetséges, akkor ne félj szakemberhez fordulni!

(Nyugodtan rám is írhatsz, ha valamivel kapcsolatban kérdésed van, vagy csak beszélni szeretnél valakivel.)

2015. okt. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!