Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet lekuzdeni a...

Hogyan lehet lekuzdeni a panikrohamot?

Figyelt kérdés
Mostanaban nagyon feszult vagyok, es panikroham is tor ram neha. Nem szeretnek gyogyszert szedni mert van egy 18 hos kisfiunk, inkabb szivesebben beszelgetnek errol, neha csak ugy hirtelen ramtor,hogy valami baj fog tortenni. Probalom kontrolalni magam, de van amikor panikroham jon ram. Mivel tudnek, hogy megelozzem a panikrohamot. Es sok mindenen stresszelem magam. Egyszeruen meg szeretnek szabadulni, hogy ne legyen panikrohamom es szorongás. Koszonom szepen
2015. nov. 15. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Pánikot nagyon sok dolog, gondolat válthat ki, a kiváltó okot kell megtalálni, és rendebe rakni az arra irányuló gondolatokat.

Van aki az egyedüllétkor pánikol, mások a tömegben félnek, és vannak, kik valamitől (pl. pók) félnek.

Ez sajnos egyedül nehezen leküzdhető, ha a félelem már túlnőtt azon a határon, amit a beteg egyedül kezelni képes mindenképpen ajánlott szakemberhez fordulni.

Megértem, hogy gyógyszert nem szeretnél szedni, nem is javasolnám, hogy nyugtatót szedj, amíg valóban nem muszáj, azok alattomos szerek, de egy pszichológussal mindenképpen kellene beszélned, aki szemtől-szemben tudna neked tanácsot adni.

Alapvetően a pánikot kiváltó helyzet elkerülése lenne az első lépés, ugyanakkor fel is kellene azt dolgozni, hogy ne váltson ki félelmet.

2015. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Leküzdeni nem tudod, meg nem is kell. Gondolom, ha jön, a jeleit már ismered ( Nekem tarkófájással kezdődött. Én már ettől beijedtem, és elkezdtem nagy levegőket venni. Ettől csak még jobban felerősödött, és ki is tört rajtam. Heves szívverés, reszketés, izzadás. stb.) Nos ha érzed hogy jön, nyugtasd meg magad. Ülj le, vagy menj arrébb. Vond el a figyelmedet. Lassan, nyugodtan kezdj el levegőt venni. A lényeg, hogy ne akarj sok oxigént beszívni, mert az erősíti. Vannak, akik a zsacskós légzést gyakorolják be. Ez annyi, hogy fogsz egy zacsit, és abba fújod bele a levegőt, majd légvételnél ugyanazt szívod vissza. Erre figyelj. Mármint a légzésre. Szóval várjál nyugodtan, ha jön, ne kapkodj, és lélegezz keveset. Hadd múljon el. Ha ezt megcsinálod, akkor már van valami a kezedben ellene. És nem kell félned tőle. Ha ez kevés, akkor látogasd meg a háziorvosod. Ő ki van képezve pszichiátriailag, és tud adni neked segítséget, és felírhat enyhe nyugtatót. Ha még lenne kérdésed, kérdezz. Én túl vagyok rajta, úgy hogy tudom mit írok.
2015. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!