Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » S. O. S. RÁkos vagyok? Segítsé...

S. O. S. RÁkos vagyok? Segítség borsónyi nagyságú kerek tapintásra fájdalmas csomó van a hasamon,

Figyelt kérdés

Már kezdek megijedni. 27 éves férfi vagyok a panaszom hogy Körülbelül négy napja lila a hasamon a bőr 5-8 cm sugarú ellipszis alakú területen. Elhelyezkedése a has jobb alsó kvadránsa az appendix fölött közvetlenül. Szemmel nem látható tapintásra nyomásérzékeny és nagyon fáj. A tüneteim már amióta észrevettem cc. négy napja változatlanul fent állnak sőt a bőr lilás elszíneződése még erőteljesebb mint korábban volt.


Félek hogy nehogy rákom legyen ilyenre gondolok h. Kaposi szarkóma, vagy vastagbélrák utolsó stádiuma bőrön megjelenő tünetekkel stb..


Valaki segítsen mi lehet ez? Fotót is felteszek majd nemsokára. Vagy menjek orvoshoz? Mit tegyek?



#rák #lilás elszíneződés
2015. nov. 17. 21:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

MENJ ORVOSHOZ

Mit nézegeted napok óta meg töltögetsz fel képeket. Egyébként lehet pl sérv vagy vakbélgy. speciális esete is.

2015. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Orvos.
2015. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Először is látni kellene, valószínű egy haematoma amit észrevétlenül szerezhettél ütés folyamán.Lehet megerőltetés, de nyilván tapintásra könnyebben megállapítható (kitüremkedik, benyomható )bár biztos a hasfal védekezik.De lehet egy enyhébb hasfali sérv .Ezt mindenképpen, belgyógyász ill. sebész nem árt ha látja.Majd megnézzem a képet, ha felraktad .
2015. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2015. nov. 17. 22:04
 5/21 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem rák. De azért mutasd meg orvosnak is.
2015. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez egy haematoma ! Az ütődés vagy az erőbehatás centruma az fáj élesen, ahol a véna megrepedt. Phenilbutason kenőcs kell rá keni , napi legalább kétszer .A szövetek közötti bevérzés szépen felszívódik, és akkor a csomó is elfog tűnni.Nem szabad nyomkodni.(lehet hogy megcsípet vagy megharapott valaki) :)
2015. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Két hete verekedtem utoljára akkor se ütést se rúgást nem kaptam hasra csak fejre. Ott meg érdekes nem alakult ki haematoma!!!


A másik hogy semmilyen sérülés nem érte a hasamat magától alakult ki ez a szederjes lila bevérzés. Leukémia nem lehet? Annak is van ilyen tünete ha jól tudom.

2015. nov. 17. 22:24
 8/21 A kérdező kommentje:
Ja meg a haematoma hogy magyarázza meg azt hogy egy csomó van a lila folt közepén?? És ha megérintem fáj ha meg benyomom mégjobban fáj!!!
2015. nov. 17. 22:38
 9/21 anonim ***** válasza:
Olyan kva nehéz lenne végre elmenni az orvoshoz?
2015. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Dokimmal nem vagyok túl viszonyban és alapból nem jó orvos sajnos. Van egy másik házidokim is csak ahhoz nem vagyok hivatalosan bejelentve így nem tud beutalót írni a szakrendelésekre. Na szóval érdemes ezzel orvoshoz menni vagy sem? Nem szeretnék még elpatkolni és ha esetleg rák az nagyon zavarna de úgy tudom minél előbb felfedezik annál jobbak a túlélési esélyek :/
2015. nov. 17. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!