Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 15éves fiu vagyok! 1eve...

15éves fiu vagyok! 1eve szorongás, Pánik és magas vérnyomás ellen küzdők, De ezek s tünetek csak akkor vannak ha kimozdulok itthonról, És erősödnek ha én vagyok a:-Középpontban-meleg van-Nincs ablak-Nincs biztonság érzetem. (? )

Figyelt kérdés
Fejembe nagy nyomást érzek és olyan gondolatom van hogy meghalok, es csak elinnen, Elfutni a dolog elől, Nem tudok egy helyben maradni, remegek, Bizonytalan vagyok. Stb, Nem tudok várakozni, lelkem sebezhetobb, Szóval valahogy gyenge letten, Verkepem egészséges minden formában, Eszek, iszok rendesen. Ha kell meg reszletezek, tudok még írni . Mi lehet ez az egész? Valaszoakt nagyon Koszonom!

2015. nov. 26. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tobb oka is lehet, nalam pl. az otthontol valo elszakadas okozta az effele segitseget. Magatol nem fog rendbe jonni, szakember es az altala elerheto gyogyszerek kellenek es persze s terapia, mondom ugy, hogy gyogyszer ellenes vagyok. De ha ez hozza a megoldast akkor ez kell. 22/F
2015. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt,Már felkerestem szakembert,De csak a legvégsőbb esetben ad gyógyszert,De ha az a megoldás

....

2015. nov. 26. 13:51
 3/4 anonim válasza:

Ismerem az érzést, de én akkor voltam kb. így, amikor otthon voltam. Úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt, szorított a mellkasom, én is abban a tudatban voltam, hogy meghalok, de a vérnyomásom rendben volt. Jártam pszichológushoz, nem segített, csak megerősített benne, hogy én rontottam el valamit, és én tehetek az egészről. Voltam pszichiáternél, felírt orvosságot, nyugtatót, hát egy ideig-óráig jobb volt, de visszajöttek a tünetek később már ez mellett is. Ez kb.2-3 éve lehetett, de még idén május környékén is volt nap, amikor így éreztem magam.

Ma már nem élek otthon, és a gondolataimat elvonom más dolgokkal, hogy még csak erre ne is kelljen gondolnom. Mert bizony, az emberi agy nagyon fura. Akaratlanul is rágondolsz, félsz, hogy mikor leszel ismét rosszul. A gondolataidat te irányítod. Ugyan még csak 15 éves vagy, de próbáld magad elfoglalni. Legyél barátok között, esetleg beszélj nekik a problémádról. Igaz, nekem a te esteted ellentétje volt, de mindenképp azt mondom, hogy te irányítasz mindent. Nehéz elkezdeni, de apránként menni fog! És ne félj, nem fogsz meghalni, én is itt vagyok, pedig volt időszak, hogy minden éjjel azon imádkoztam, hogy megéljem a másnapot.


Ezt egyébként pánikbetegségnek hívják. Csak az tudja, hogy milyen szörnyű, aki benne él, de lelehet küzdeni. Apránként haladj előre, ne legyenek nagy elvárásaid magaddal szemben. Hosszú folyamat lesz, de idővel enyhülni fognak a tünetek.

De, ha úgy érzed, hogy mindenképpen orvosra van szükséged, akkor próbálj el elmenni, de mindenképp neked kell rendet tenni a gondolataid között. Nagyon sok sikert!!!


21/L

2015. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EasyE válasza:
Ez szörnyű, hogy már ilyen fiatalon is előfordul. Ahogy az elöttem író is, pánikzavar, pánikbetegség lesz ez. Én is ezzel szenvedek. Hol tünetmentes hónapokig, hol rámtör napokig, hetekig. Pszichiater antidepresszánst, nyugtatót irt azonnal, de nem akartam gyógyszerfüggő lenni, magam küzdök ellene. Persze vannak esetek amikor kell a gyógyszer. Próbálj nem agyalni. Avval foglalkozz amivel a legjobban lekötöd magad és az agyad. A magány és az unalmas csendben gondolkozást kerüld, bár ez leírva egyszerű és még nekem sem sikerül sokszor. Szóval próbáld lekötni a figyelmed érdekes dolgokkal, amiket szeretsz. Egy jó könyv, film, séta, sport, videójáték, kinek mi jön be. A lényeg hogy ne ezen gondolkozz és ne magadat figyeld, úgy csak rosszabb lesz. A lefekvés a legnehezebb. Állítsd be a tvt időzítővel pl, nekem ilywnkor a legnehezebb, de megint csak olyan, hogy kinek mi válik be. Terelni kell a figyelmed erről! Tudom hogy nagyon nehéz, de mint látod, többen is ebben a cipőben járunk, nem vagy egyedül.
2020. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!