Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem állandóan a vér...

Miért érzem állandóan a vér lüktetését a combomban?

Figyelt kérdés

Már megszoktam, hogy mindig van valami idegesítő probléma, ami jelentkezik a testemben. Valószínűleg azért, mert iszonyú keveset mozgok már több mint egy éve, ezzel szemben rengeteget ülök és görnyedek.


A legújabb a következő: a bal combomban (csak a balban) erős, lüktető érzést érzek valamelyik érben. Mintha érezném, ahogy áramlik a vér, de kicsit úgy, mint amikor kiráz a hideg és összehúzódik egy izmunk. Az utóbbi héten kezdődött, szinte mindig érzem, ahogy sétálok, de legmarkánsabban akkor, ha önkielégítést végzek. Herevisszerem már volt, azt megműtötték. Ez micsoda most?


2015. nov. 28. 21:19
 1/8 A kérdező kommentje:
A bal combom felső részénél, az ágyéknál érzem, belül, de néha egészen a térdemig lemegy a remegő, lüktető érzés.
2015. nov. 28. 21:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo a lukteto erzest az ütőér valtja ki. Mikor erzed, tapintáskor vagy egyepkent is? Vannak visszerek a labon? Esetleg erte valami trauma azt a labat ( utes, tores, szuras, vagas)? A here visszeret gyakran okozza a labban torteno errendszeri elvaltozasok.
2015. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez nem sima lüktetés, mint mikor a pulzusodat méred egy artérián, hanem jóval erősebb, annak sokszorosa. Érzem, hogy zubog a vér az eremben. És nagyon idegesítő. A herevisszerem meg már rég megműtötték, ez ellenben csak most kezdődött.
2015. nov. 28. 23:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Tokeletesen ertem amit probalsz elmagyarazni, ertem es tudom mirol beszelsz. Es nem azt mondtam, hogy a hereviszer okoz er problemat, hanem hogy az er problema okoz here viszeret. Valoszinu hogy mar akkor fennalt ez a problema csak nem mutatkozott. Viszont nem valaszoltal a kerdeseimre. Remelem a dokival jobban megertitek majd egymast.

Azt tanacsolom hogy haladektalanul menj orvoshoz, amirol te beszelsz szak nyelven shunt arterio-venos. Ami annyit tesz roviden hogy a venas es arterias er kozott atszivargas van, ez okozza a szinte bugo hangot ( ezt a kepalkoto vizsgalat soran halgatjak meg) es zubogo ver aramlast. Mindenkepp menj orvoshoz, es megegyszer mondom, probald fel idezni, ert-e valami trauma a labadat.

Megkerlek jelezd a vizsgalat eredmenyeit, erdekelne.

Minden jot.

2015. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért nem válaszoltam, mert nemleges a válasz. Semmilyen trauma nincs, amire emlékeznék, mondom, csak azt tudom mondani, hogy nagyon sokat ülök azon a lábamon, és egyre hamarbb szoktak elzsibbadni a végtagjaim. De ezt a rendszeres sport hiányának tudom be. Búgó hang amúgy nincs, csak az érzés.
2015. nov. 29. 00:26
 6/8 anonim válasza:
Megoldódott? Érdekelne a válasz
2020. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne. Hátha még nézed, igaz régi kérdés. Szintén alig sportolok, és a covid miatt sokat ültem / voltam itthon. Viszont nekem a derekam is fáj.

21 éves vagyok. F

2022. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok. Voltam vele orvosnál, nem találtak semmit és idővel elmúlt magától. :)
2022. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!