Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Energikus emberek, honnan az...

Energikus emberek, honnan az a sok energia, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hiába szeretnék fáradhatatlan, örökmozgó lenni, már egy átlagos nap is megterhelő. Gimnazista lány vagyok, általában 7re járok iskolába (0. Óra) 11-12 fele kerülök ágyba. Gondolom ez is közre járszik, de mások mégis hogy csinálják? Legszívesebben csak feküdnék, aludnék miután hazaértem, arra sincs erőm, hogy hazaérés után lemenjek magamnak kaját venni, pedig alig 20perc séta lenne. Valaki valami tipp?
2015. dec. 9. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Először azt oldd meg, hogy napi 8 órát aludj. Az energia utána jön magától.
2015. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leírnád a napirended?
2015. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, könnyen lehet, hogy ez neked kevés alvás. Ha stresszesebb az életed, olyankor is több kell, legalábbis nálam így van. Az se mindegy, mikor alszom.

Számít még a mozgás, a napsütéses órák száma (ez nem mindenkinek, de nekem brutálisan. napelemmel működöm, erre már rájöttem. a hangulatommal nincs baj borongós időben sem, csak elalszom, 9 óra alvás után...) s természetesen az étrend is. Lehet, hogy hiányzik neked valamilyen tápanyag.


Én sem értem, más hogyan csinálja, természetem szerint nyüzsgő lennék és nagyon zavar, hogy sokszor olyan fáradt vagyok :( Étrenddel s mozgással tudok javítani rajta, de még lenne hova fejlődni. Részben tuti agyban dől el a dolog, bele lehet szokni, hogy feladod, boltba se mész, sétálnui, túrázni sincs kedved s nem veszel erőt magadon... Nekem ez ördögi kör, mert a mozgás energizál, de erről már írtam. Másnak se olyan könnyű mindig, de nem adják fel és 10 óra meló után is elmennek kondizni vagy futni vagy valami.

Biztos, hogy igen összetett dolog ez. Nem tudom, nálad mik az okok.

2015. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Abból indulj ki, hogy a belélegzett oxigén 40% -át az agy használja el a gondolkodáshoz, a beérkező információk feldolgozásához és raktározásához. Ha ebből csak egy kevés is hiányzik, az már testi- lelki fáradtsághoz vezet!
2015. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: az agy a beérkező energia 20%-át használja fel.
2015. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!