Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mandulaműtét utáni fájdalom?

Mandulaműtét utáni fájdalom?

Figyelt kérdés

Dec. 8-án vették ki a mandulámat, vagyis ha a műtét napját is beleszámítom, ma vagyok az 5. napon. Nagyon nagyon nagyon nagyon fáj a torkom, a sírás kerülget, sugárzik az állkapcsomba-fülembe. Enni, inni, alapvetően nyelni alig bírok. Nem túlzom el, tényleg iszonyatosan szenvedek miatta :( Az első 3 nap bezzeg semmi bajom nem volt, alig éreztem valamit. A doki mondta, hogy ezekben a napokban rosszabb lesz, de erre nem számítottam. Cataflam kb. 2 órát használ, de kivárom az 5-6 órát két bevétel között. Azt látom, mintha kicsit jönne le a lepedék. Normális ez az erős fájdalom, vagy valami nagy baj van velem? Mikor múlik el? Kétségbe vagyok esve. Kórházban 3 éjszakát voltam a műtét után, semmi rendelleneset nem látott egyik orvos sem. Kérlek segítsetek, kétségbe vagyok esve :(

24/L



2015. dec. 12. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez sajnos ilyen, túl kell élni. :/

Esetleg kipróbálhatsz a cataflam helyett mást, pl. Flector granulátumot, hátha...

Bármennyire is fáj, nyelj minél többet, darabosat is, és igyál sokat, ez rövidebbé teszi a fájdalmas szakaszt.

2015. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi baj, ELMÚLIK!

Nekem több, mint egy éve vették ki, szintén ezeken a napokon volt a legrosszabb, aztán nagyjából a 7. naptól szinte teljesen elmúlt a fájdalom.

A legfontosabb: inni, inni, inni! Sokkal gyorsabban gyógyul, ha eleget iszol, nem szabad hagyni kiszáradni a sebet. Ne sírj, mert csak rosszabb lesz tőle, foglald el magad valamivel, ne görcsölj, mert csak jobban befeszülnek az izmok a torkod körül, és az sem segít. Evésnél pedig próbálj kialakítani egy nyelési "technikát", ami a legkevésbé fáj. Lehet úgy nyelni, hogy szinte csak "leengeded" a torkodon a cuccot és piciket nyelsz. Jobbulást!

2015. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Cataflamot és Flectort ne szedj együtt, mindkettő ugyanaz a hatóanyag.
2015. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Nem együtt gondoltam, hanem helyette! Lehet a hatóanyag ugyanaz (ezt nem tudom), de a felszívódása más. Ha fáj a fejem, vagy a fogam, nekem a cataflam semmit nem ér, de a flector meg nagyon bevált.
2015. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Nekem egy éve szedték ki a mandulámat, 18 évesen.. és sajnos igen, ez normális... nekem napról napra jobban fájt sajnos. Nekem azt ajánlotta az orvos, hogy ha két cataflam között nagyon fáj, akkor vegyek be közte algo pirint. Az úgy már jó volt ;) Az ivás tényleg nagyon nagyon fontos! Minden 5-10 percben legalább 2-3 kortyot, és úgy könnyebben viselhető.. Majd le fog válni a seb, és utána jobb lesz :) Kitartást!!!
2015. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Annak ellenére is iszom-eszem, hogy borzasztóan fáj, nem akarok ennél is több gondot magamnak. Flectort kipróbálom, köszönöm a tippet :)
2015. dec. 12. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!