Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bulimia? Segítség! Napi 10...

Bulimia? Segítség! Napi 10 liter vizet iszom a kezelések nem hatnak, legújabb tünet: falási rohamok. +10 kilo/2 honap

Figyelt kérdés
Sziasztok! Borzasztóan érzem magam, már nemtudom mi a bajom és mitől van ez. Egy éve január végén elmaradt a mensim. Azidőtájt tűnt fel, hogy napi 6-8 liter vizet iszom. Előtte ősszel egy hónap alatt étrend változtatása nélkül ledobtam 8 kilót. Elmenten nőgyógyászhoz tavasszal, aki endokrinológushoz küldött. Egy ritka betegség gyanújával (diabetes insipidus) be akartak fektetni 2 hétre,felvételi miatt nem vállaltam és egy másik doki a nyáron (ismerős által) elkezdett vizsgálni végre. Eleinte beigazolódni látszott az insipidus, de aztán egy napig szomjaztattam magam és azt mondta az alapján elveti a betegséget. Terheléses cukorteszt, inzulinrezisztenciát és csökkent glükóz toleranciát állapított meg, valamit tünetek alapján pajzsmirigy alulműködéssel kezdett kezelni (világéletemben vékony voltam). Ősszel kezdtük a gyógyszereket, 2 hónapig javulni látszott a helyzet, így visszmentem a nődokimhoz, aki Norcolutot írt fel a vérzés beindítására. Ittvalahogy összefolynak a dolgok, nem tudommi történt és hogy, de csaknem 2 hónap alatt felborult a diétám, egyfolytában éhes vagyok, a 3 hónapos kontroll cukorterhelés alapján a metformin gyógyszer nem hat, mégis szednem kell továbbra is ugyanazt feleadagban, a pajzsmirigy gyógyszert emelte, pedig a labor alapján mindig is normálisak voltak az értékek persze ő az orvos... A norcolutbol 4 dobozzal szedtem be elvileg attól más is hízott de nekem brutális falási rohamaim vannak, már bulimiára gyanakszom,bár az orvos meg anyu szerint az inzulin meg a cukoringadozas miatt vannak az éhség rohamok.. Mit tegyek? Váltsak orvost? Voltunk hormonterapeutánál, nem tudom tudna-e segíteni. Nem tudom már mit tegyek de borzasztóan nézek ki elvesztettem a szép vékony szálkás alkatom.

2016. jan. 1. 14:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ami kimaradt: továbbra is sokat iszom, sőt többet, mint valaha. A Norcolut megvonásos vérzést csinált, január8án kell megint megjönnie (15 napig 1 szem,10 napig 2 szem, 3 napig szünet) aztán végre abbahagyhatom a szedését. Sosem volt ennyi mellékhatása a gyógyszernek, amióta azt szedem hízás, falási rohamok, (nem tudom attól van-e) alhasi puffadás folyamatosan, nincs normális székletem és ultraérzékeny lett az amúgy is érzékeny hasam: kávétól, minimális alkoholtól (tegnap szilveszter pl), terhelőbb ételektől, meg néha csak úgy magától is megy a hasam, ha nem is megy akkor is laza es bűzös a széklet, köldök körül fáj, ha megnyomom, néha máshol is megfájdul random a hasam. A metforalt már nem is nagyon szedem mert hasmenésre nem szabad elvileg nekem meg minden 2. nap az van, plusz a doki szerint nem használt semmit rosszabbak az eredményeim(előtte rendesen szedtem)
2016. jan. 1. 14:44
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, és már nem méregetem mennyit iszom, de unokatesóm azt mondta 24 órán keresztül figyelte hány uveges vizet iszom+teák és11 litert számolt. Ma a tegnapi alkoholfogyasztás miatt nem merem, de holnap lehet meg fogom. A legtöbb nyáron 9,5 loter volt, de többnyire 8 inkább..
2016. jan. 1. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy nem kapsz vízmérgezést? Komolyan. Mamám egyszer sokáig volt kórházban vízmérgezéssel..


Én a helyedben mennék tovább. ha úgy érzed, hogy félrekezelnek, akkor keress másik dokit. ha kell, másik városban. Tudod, a doki teste nem megy tönkre attól, hogy felírja neked a gyógyszereket...

2016. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de eddig úgy tűnt a veséim is jól bírják,mostanság viszont van hogy a víztől megfájdul a hasam meg egyik nap szúrt a hugyholyagom pisiles kozben.. Igazabol olyan orvosnal vagyok akirol csak jokat irnak forumon nem tudom kitartsak e mellette vagy se.. Meg az a baj en nem tartom be mostmar a dietat az biztosan nagy baj de azt is mondjak azert nem tudom tartani mert ingadozik a cukrom.. Bar szerintem maximum az onko trollom ingadozik..
2016. jan. 1. 19:10
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Látom már régebben írtad ezt, de nagyon örülök, hogy elolvastam, nekem is hasonlóak a tüneteim.

Nekem volt egy nagy fogyásom 3 éve kezdődött, és elmúlt a nemszeszem 3 évre, majd idén kezdtem el a gyógyszereket és elkezdtem visszahízni. Én is szedtem Norculutot, Metformint, nem használtak, csak híztam és híztam. A Metformint gyorsan abba is hagytam mert attól én is puffadtam mint az állat. A Norculutot én is szedtem egy ideig, mikor szedtem meg is jött, de mikor abba hagytam a menszesz is elmúlt. Majd elmentem másik dokihoz, mert ez nem tetszett amit művelt, és kiderült h Én is pajzsmirigy beteg vagyok, túlműködik, és magas Anti-TPO szintem is stb. Arra szedem most az L-thyroxint, azóta 3 x megjött (mondjuk fél év alatt, szal 6 x kellett volna, de mind1 ígyis több ez mint az elmúlt 3 évben).

Mindennap küzdök a diétám tartásával, amit a dietetikusom írt, nekem is IR-t diagnosztizáltak. Nehezen megy, mert nekem is vannak falási rohamaim. De ha betartom nagyon jól vagyok vele! Csak ugye sokszor nem tartom, pedig régen a diéta és az önkontroll mestere voltam, 63 kilóról lefogyasztottam magam 47 kilóra, szal ez nem én vagyok. Zavar nagyon, mert már megint 58 kiló vagyok, tudom h tovább fogok hizni, kívánom az édeset, akkor ha tartom a diétám, ha megeszem pedig bűntudat, adott esetben rosszullét. Nem jó ez így, de gondolom a szar diéta következménye, és a gyógyszeré amit én is szedek. Én sem tudom mi tévő legyek, már kb elfogadtam lemondóan h kövér maradok, és nem leszek már többet olyan vékony:S Ami szomorú, de nem merem abbahagyni a gyógyszerem szedését, végre elkezdett megjönni stb... Áh...

Ha akarsz még erről ezer évig tudnék beszélgetni Veled...

2016. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En mar 68 kilonal jarok es teljesen ki vagyok akadva 49rol indultam. Megorulok, nem szedek semmit nem jarok dokihoz mert elegem lett abbol hogy ezt tettek velem.
2016. aug. 13. 01:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre van speciális gyógyszer, Minirin a neve.
2017. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!