Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire normális az, ha napi...

Mennyire normális az, ha napi 4 liter folyadékot iszok általában? Nem utal esetleg valamilyen betegségre, amit meg kéne nézetnem dokival?

Figyelt kérdés

Mostanában figyeltem meg, hogy a kollégáim és a környezetemben levők max 1-2 liter folyadékot isznak naponta, én nagy teás vagyok és simán megiszok egy nap 3-4 liter citromos teát (nem cukrosat mielőtt bárki nekem esne).

Tény, hogy cigizek (jó, jó majd lerakom), ez is okozhatja hogy nagyobb a folyadékigényem, mert szárít vagy szerintek ez még nem kórosan sok napi folyadékbevitel?

Az a helyzet, hogy mindig sok folyadékot ittam, de eddig nem figyeltem fel rá, hogy ez ennyire eltérne az átlag 1-2 literjétől.

Ásványvizet is szoktam de azt inkább nyáron, valahogy ha beköszönt az ősz már nem kívánom a sima vizet.

Köszi mindenkinek előre is.(Cukrom és vérnyomásom rendben)



2014. nov. 2. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gáz nincs! Ez teljesen normális! Én örülnék ha annyit tudnék inni..!
2014. nov. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ez kéne legyen a minimum, a kollegáid nem egészségesen táplálkoznak.:)
2014. nov. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam, ment a zöld kéz :)
2014. nov. 2. 18:35
 4/8 heni_i válasza:
Ha nem szédelegsz és nincs acetonos szájszagod, akkor nincs para :)
2014. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy teljes vérkép nem ártana. Vagy az alapján van rendben a cukrod?

Ezt eleve legalább 4 évenként meg kéne tenni.

És ha ott kiderül valami akkor meg lehet tenni azt ami szükséges, akár köze van a vízíváshoz akár nem, ha pedig a vérkép rendben, akkor nyugodtan hátradőlhetsz s iszogathatsz tovább.

2014. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, minden évben csinálnak nálam teljes vérképet, a cég, ahol dolgozom ezt az éves szűrést kötelezően előírja. Azt mondták, hogy bőven határértéken belül van a cukrom, sőt inkább az alsó határérték körül mozog.
2014. dec. 3. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem napi 3-4 liter még nem kórós.

Cukorra gyanakodtam én is de ha a vérkép rendben akkor azt elvethetjük.

Ugyanakkor nem vagyok orvos.

Beszéltél erről orvossal is vagy csak az itteni költőkkel és patkoló kovácsokkal?

2014. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A4 l nem kóros de utalhat betegségre. Ha nem vagy folyton szomjas kiszaradaserzessel nem repedezik az ajkad ha nem iszol vagy nem szedelegsz akkor valoszinu semmi bajod.. Amugy lehet cukor meg pajzsmirigyproblemais. De ezeknek mas tunete is van
2016. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!