Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » D vitamin helyett alternatív...

D vitamin helyett alternatív megoldás?

Figyelt kérdés

2 hónapig rendszeresen szedtem D vitamint, amitől sokkal jobban éreztem magam, nem voltam beteg egyszer sem. Így télen sokkal könnyebben megfázom, megbetegszem. Idén érettségizem és nem szeretnék betegeskedni. Nagyon könnyen elkapok mindenféle nyavalyát. Lakótársakkal élek, középiskolás vagyok, nincs pénzem vitaminra és ha megbetegszem gyógyszerre sem lesz, ami drágább, mint a vitamin. Tudnátok nekem valamilyen alternatív megoldást D vitamin pótolására?


18/F



2016. jan. 4. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
DM-es D-vitamin egész jó és teljesen kigazdálkodható az ára szerintem.
2016. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:

Ebbe mi olyan rohadt drága?

[link]


Amúgy alaszkai lazac és szoli. Azok drágábbak...:D

2016. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy most télen kevés a napsütés, pedig azzal lehetne vitamint termelni, illetve a hideg miatt is kevés testrész maradhat szabadon.

Főként állati eredetű élelmiszerek tartalmazzák, illetve a gombák. Tejjel, tejtermékekkel hogy állsz?

Halak közül hering, tonhal, harcsa, sügér, ponty, csuka, compó, pisztráng, lazac és angolna.

2016. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szolárium! Ajanlom neked,csomo pozitiv hatasa van:) jobb kedved is lesz tole,d vitaminnal is feltoltodsz,borhibak ellen is jo,depi ellen is
2016. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Alaszkai lazac max Alaszkában van.

A tenyésztett lazacok is meg a nyílt óceánból kifogottak is szinte vesélyes hulladéknak minősülnek, annyi bennük a kemikália.

Egy ismerősöm van aki 2 évig heti kétszer járt szoliba 5-10 percre- fiú!!- s most rosszindulatú bőrrákkal rohangál a kórházba mert nem akar meghalni.

22 éves, szemlyi edző volt.

2016. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, nem mai a kerdes, de mindig aktualis szerintem.

D-vitamint háziorvos felirhat - novembertől márciusig mindenkinek kene szedni.

Vitamin D3 Fresenius 1000NE 90 szemes receptre kb. 400 Forint (ilyenkor az adagolas 1x2, különben csak 30 szemeset lehet felirni, az is kb 300.-; ugye 3 havi adagnál nem szabad tobbet, ha van mas kiszerelés).

Szolárium hatására NEM termel a bőr D-vitamint...

2017. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!