Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alternatív megoldás véradásra?

Alternatív megoldás véradásra?

Figyelt kérdés
Rendszeresen edzek, ha lépcsőznöm kell vagy futnom, mégis nagyon gyorsan ver a szivem és néha lépni is alig tudok, pedig 22 vagyok. Mióta kardiózok javult valamennyit, de még mindig elég rossz. Ismerősömnek is volt ilyen, neki viszont véradás után sokkal jobb lett, pedig szezonális allergián kívül teljesen egészséges. Szeretném ezt én is kipróbálni, de én sajnos aszthmás vagyok, így nem adhatok vért. Véradó központban gondolom nem pazarolják az erősforrásokat rám, ezért szeretném, ha tudnátok biztonságos, lehetőleg szakértő által felügyelt alternatív mondszereket ajánlani. Egyáltalán érdemes ilyesmivel orvoshoz menni? Előre is köszi a válaszokat!

#asztma #véradás #cardio gyengeség
2015. szept. 23. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem azért nem adhatsz vért, mert "nincs erőforás a vérellátónál". Az asztmád miatt, ugyanis az egy chronikus allergiás megbetegedés, és tele van a véred allergénspecifikus antitestekkel. Ha levennék a véred, és beadnák egy egészséges embernek, az akkora allergiás reakciót okoz, mint ide Hawai.

Inkább folytasd az edzést, mellé pedig azt tudom javasolni, hogy a folyadék-elektrolit háztartásodat normalizáld.

2015. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az azthma miatt nem veszik le, de szerintem ezt le is írtam. Arra utaltam, h nem fogják levenni a véremet csak azért, hogy utána "kidobják", mivel tudják, hogy az "azthmás vért" nem lehet úgysem felhsználni.
2015. szept. 25. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem inkább vizsgáltasd ki a szívedet, hogy az hogy van.
2015. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam már kardiológusnál ultrahangon, és "hazahozós" Holter-EKG-t is csináltak, de nem találtak semmit.
2015. nov. 29. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!