Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet magas a pulzusom?

Mitől lehet magas a pulzusom?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok.Tegnap éjjel elkezdett fájni a szívem és a hátam,de nagy nehezen el tudtam aludni.Az iskolában nem fájt,aztán ma 6 körül újból el kezdett fájni a szívem.Egy ideig figyelmen kívül hagytam,vettem be rá gyógyszer.Később megint fájt,akkor megmértünk a vérnyomásom és a pulzusom.A vérnyomásom normális,a pulzusom viszont magas,127/perc.Ez a fájdalom nyomás jellegű,néha szúró.Holnap el megyünk orvoshoz.Mitől lehet ez?Mire számítsak?
2016. jan. 5. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Jaj, te... Azért mész holnap orvoshoz, hogy kiderüljön! Ez millió dolog lehet. Úgyhogy inkább aludj, minthogy ilyeneket kérdezel, amire nem lehet válaszolni. Figyeld meg magad, hogy ez mikor jön elő, azaz pihenő állapotban, vagy mozgás után, érted? Holnap megtudsz mindent.
2016. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom,tudom,tényleg aludni kéne,de kicsit izgulok a holnap miatt,nehogy komoly bajom legyen :) de igazad van,majd kiderül minden
2016. jan. 6. 00:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez azért eléggé nem jó dolog ám. Szóval a szív az egy olyan dolog, ami kell és jó, ha működik. Az úgy effektív, ha dobog. Viszont lehet neked szívritmuszavarod van, ami nem poén. Akár az is lehet, hogy nem sportolhatsz, mert nem ugorhat meg a pulzusod, különben túlpörög a szíved és egyszercsak leáll. Most lehet mondani, hogy biztos túlzok, meg ilyenek, úgy legyen, viszont ez még mindig a valóság és nem a Jégvarázs, ahol sejtkárosodás nélkül jéggé fagyott Anna, aztán miután kiolvadt még működött. Itt, a Földön, a valóságban sajnos vannak ilyen betegségek. Reméljük nincs bajod, de ez holnap majdan kiderül. :)
2016. jan. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedtél be, és ki mondta hogy szedd be azt? Csak mert vérnyomás/pulzuscsökkentőt nem hord csak úgy magánál az ember, ahogy nyugtatót sem.
2016. jan. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na,éjjel szépen el kezdtem köhögni,és borzalmasan fájt a torkom.Az orvos szerint légcsőhurutom van,és emiatt fájt a mellkasom is.Viszont a pulzusom mérnem kell,ha az továbbra is magas lesz,el fog küldeni kardiológiára.Szerencsére semmi komoly bajom nincs :)
2016. jan. 6. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!