Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tenyleg tul magas a pulzusom?...

Tenyleg tul magas a pulzusom? (15/L)

Figyelt kérdés
Mostanaban mindig 110/perc korul van nyugalmi allapotban. Ez nagyon veszes ebben az eletkorban?
2016. jan. 6. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, magas. A normális 60-80 között van nyugalmi állapotban. Nem lehet, hogy rosszul méred?
2016. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Iskolaorvos merte. :( De elegge izgultam, mert mar elotte is mertem otthon, es feltem hogy megint magas lesz.
2016. jan. 6. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, az. Kb. 70-75-nek szabadna lenni, nyugalmi állapotban mérve.


Mitől vagy ilyen stresszes, szorongó?

2016. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eleg stresszes a suli mostanaban...kialvatlansag esetleg lehet a hatterben?
2016. jan. 6. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, igen. :) Létezik az ún. "fehérköpeny szindróma". Ez azt jelenti, hogy a fehér köpenyes orvos/nővér/ápoló stb. puszta láttára is felugrik a vérnyomásod és szaporább lesz a pulzusod. A jelenség mögött az orvostól vagy az orvosi beavatkozástól való félelem áll általában.


Ilyenkor szokták többször is megmérni a vérnyomást, és kérni a beteget, hogy otthon is mérje meg valaki neki, akit szeret, akiben megbízik, akitől nem fél.


A testvérem ebben szenvedett, évekig azt hitték, hogy magas a vérnyomása, holott a világon semmi baja nem volt testileg. Félt az orvosoktól, mert kisgyerekként sokat kezelték (szuri is volt benne) mindenféle betegség miatt, és sokat volt kórházban is.

2016. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, bizony. A kialvatlanság stresszfaktor, és megemeli a vérnyomást is.
2016. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok, de amikor otthon vagy és nem csinálsz semmit, pihensz, akkor mennyi?
2016. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, itthon is fogom merni!
2016. jan. 6. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is magas, ha orvos méri. Pedig felnőtt férfi vagyok és nem ijedős.
2016. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!