Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Felületes alvás, gyakori...

Felületes alvás, gyakori felébredés, koncentrációs nehézségek. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Októberben kezdtem a főiskolát, koleszos vagyok. Ezzel egy időben egy olyan dolog történt, ami érzelmileg nagyon megviselt és egy nagyon stresszes időszak volt az életemben. Hét közben nagyon depressziós voltam, csak akkor voltam nyugodt, amikor hétvégére hazamentem. Mostanság a problémák nagy része megoldódni látszik, kezdek lenyugodni, de egy dolog megmaradt: a rossz alvás. Ugyan hamar elalszom, de gyakran felébredek éjszaka. Akár 9-10 óra alvás után sem érzem magam kipihentnek. Az órákon nehezen koncentrálok, pedig érdekel a tananyag és nem is nehéz. Csak hétvégénte, otthon tudok nyugodtan aludni. Barátkozni nincs kedvem, egész nap egyedül ülök a szobámban. Próbálok meditálni, sétálni, néha furulyázok is, ami általában megnyugtat, de most nem segít. Orvoshoz menni félek, mert attól tartok, hogy csak belém nyom valami nyugtatót, ami csak a tüneteket kezeli, a problémát nem oldja meg.
2016. jan. 11. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

"Orvoshoz menni félek, mert attól tartok, hogy csak belém nyom valami nyugtatót, ami csak a tüneteket kezeli, a problémát nem oldja meg."


Ezt ugyan ki mondta neked? Honnan veszel ilyen szamárságot? Egyébként nagyon hamar megtudod, hogy segít-e megoldani a gondjaidat (nem ő oldja ám meg!), vagy csak legyógyszerez. Még akkorn is ott lehet hagyni. De ha nem mégy el, a tüneteid súlyosbodni fognak.


"Hét közben nagyon depressziós voltam, csak akkor voltam nyugodt, amikor hétvégére hazamentem."


Na itt a baj. A szülied túl erősen kötnek magukhoz, és emiatt nincsenk barátaid, emiatt vagy depressziós, amiatt nem tudsz elszakadni otthonról. Bizony, pszichiáter vagy pszichológus kéne, de mielőbb!

2016. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

GABA porra keress rá. Természetes anyag, ami a szervezetünkben is előfordul.


Alapvetően azt az érzelmi stresszt kellene rendbe tenni, ami nemrég volt. Akár szakember, akár alternatívabb módszerekkel: Családállítás, vagy NLP.. bár annyira már nem alternatívak, mert szakemberek is végzik. Vagy EFT, esetleg kineziológia.


Nem lehet mindig visszarohanni a szülőkhöz. Ha ezt tanulod meg, akkor sose lesz önálló életed. Természetesen egy-egy napra biztos jó visszamenni, főleg ha megvan a saját szobád, de ez nem lehet egész életedben mentsvár. Szembe kell nézni a történtekkel akkor is ha nehéz.


Amúgy meg ne csak sétálgatás legyen, hanem keress egy edzőtermet és menj le 1-1 óra erőltetett sétára, kerékpározásra, szaunára, ami igazán megmozgat és le is fáraszt, de nem terheli túl az idegrendszeredet.

2016. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Előtte évekig dolgoztam külföldön és nem volt ilyesmi problémám, szóval nem hiszem, hogy az elszakadás lenne a probléma.
2016. jan. 11. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem feltétlenül az elszakadásra gondoltam, arra, hogy sosem történt meg, hanem, hogy most csak otthon érzed jól magad és ez újra kialakíthat egy haza menekülési vágyat, ami egyrészt természetes, másrészt viszont csak módjával érdemes alkalmazni.
2016. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!