Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A hashajtó tulajdonképpen mit...

A hashajtó tulajdonképpen mit művel, amivel eléri hogy ne szívódjon fel a táplálék és legyen székletünk?

Figyelt kérdés
Szétterjed a gyomromba és magába szívja a táplálékot vagy micsoda? Egyszerűen nem értem, valaki aki tudja magyarázza már el nekem légyszíves!
2010. márc. 27. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A tápanyagok a bélben szívódnak fel. Amikor a megrágott, lenyelt étel a beledbe kerül, akkor odamegy a hashajtó, és azt mondja a kajának, hogy "TAKARODJ!", te pedig ekkor spurizol a wc-re. Mivel a hashajtó nem engedte az ételnek, hogy sokat időzzön a beleidben, szegény tápanyagoknak nem is volt idejük felszívódni, inkább "elmenekültek". Így olyan, mintha nem kapott volna az egész szervezeted enni, csak a gyomrod lakott jól.
2010. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez nagyon aranyos volt, széles mosolyt csaltál az arcomra! :)

És persze érthető is, úgyhogy köszönöm!

2010. márc. 27. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Hashajtózással semmi nem szívódik fel, a vékonybélben, a vastagbél a felügyelő, az utolsó fázis, őrölt len mag jó, attól nincs spuri meg van tápérték.
2010. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
dehogy. a hashajtó szimplán olyan anyag, ami nem szívódik fel, ezért sok vizet köt meg a székletben, ami ettől híg lesz. semmi extra.
2010. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. mindezt a bélben csinálja, ahol vissza kéne szívni a szervezetnek a vizet, de nem tudja, mert a hashajtó megköti.
2010. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!