Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhat fertőzést, ha napközbe...

Okozhat fertőzést, ha napközben elkoszolódik a tanga bugyim és egész nap abba vagyok?

Figyelt kérdés
Át cserélni sajnos nem tudom, nincs kéznél másik. Sajnos dél körül hasmenésem lett egy közvécén. Nyilván tisztálkodtam, de nem tudtam makulátlanra. Csak késő este tudom levetni, még az van rajtam. Remélem nem kapok fertőzést. 21L
2016. febr. 18. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanga és kissé székletes lett, akkor nagyobb az esély egy coli fertőzésre, ami a hüvelyben is okozhat betegségeket, ill. a húgycsőben, hólyagban, vesékben is.A tangát az orvosok egyáltalán nem javasolják, mert sokkal nagyobb az esély, hogy valaki megfertőződik amúgy is.

A bugyit ugyebár naponta cseréljük, de pl. a nadrágot nem. Tanga esetén már az első napon szemmel láthatóan is lehet székletmaradvány vagy nem szemmel láthatóan biztosan van székletmaradvány a nadrágon is és könnyebben kialakulhatnak a fertőzések.

Gastroenterológus, proktológus sem javasolja nem csak a fertőzésveszély miatt a tangát, hanem azért is, mert irritálja a végbél záróizmát, érzékennyé teszi és könnyen kialakulhat pl. aranyér.

2016. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. Igen egy kicsit székletes lett. Hirtelen jött és lágy volt. következő kisdolignál már láttam, hogy összecsíkoztam, és még sokáig kellett benne lennem. Szerencsére a pántja kicsit szélesebb, nem az a nagyon vékony, így talán védte a nadrágomat.
2016. febr. 19. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!