Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Altatót szedek kb.4éve (nem...

Altatót szedek kb.4éve (nem nyugtató, nem Xanax! ) Mivel sokszor megébredtem ennek ellenére hajnalban, elkezdtem bekombózni nyugtató teával.1 hét alatt nem tehetek kárt, ugye?

Figyelt kérdés

Helyzet:

kb. 4 éve (2012 január) kezdtem el Dormicumot szedni, érettségi előtt voltam, és kb. 2-2,5 órákat aludtam sokszor éjjel. Iskolában mindig fáradt voltam.

2011 őszén és 2012 elején nyugtató teakeveréket (kamilla, vagy citromfű) ittam, de mindig növelni kellett a dózist... kb. 1 csomag tea a végén 3 napig volt elegendő ... a végén.


Utána elkezdtem Dormicumot szedni, és nyugodtan aludtam.


Most az utóbbi pár hónapban megint nyugtalanul, keveset alutam (államvizsga, pénzügyi dolgok stresszeltek) leállamvizsgáztam sikeresen. Suliba nem járok.

Jelenleg nem dolgozom, kevesebb, mint 1 hét múlva kezdek.


Költözni is költöztem. Márc 4.-én fogok kezdeni dolgozni.

Demost is 3,5 órát aludtam kb.

Elkezdtem az utóbbi pár napban a Dormicumot bekombózni nyugtató teakeverékkel (van benne komló, citromfű stb) Nrem teakeverék a neve, herbáriába vettem. Tudtam tegnapelőtt kb. 6,5-7 órát aludni, meg napközben is le kellett dőlnöm (lehet túl sok volt.. vagy kiütöttem magam picit... ) tegnap este nagyon röviden kb. 2 percig langyos vízben nagyon kevés teakeveréket áztattam, + bevettem a dormit.

3,5 órát aludtam.


Amikor dolgoztam az utóbbi 4 év alatt mindig jól aludtam hiszen elfáradtam meló közben. Most kb.még 4-5 nap mire megyek az új melóhelyemre.


Ha még 1 hétig használom ezt a kombózást az nem eredményez hozzászokást ugye?Vagy inkább ne? (Dormi + teakeverék)


Próbáltam relaxiációs technikát zenét, ittam tejet elalvás előtt stb... 4 éve egyik se használ.

a dormit minden éjjel szedem.


22 lány



2016. febr. 28. 07:11
 1/9 A kérdező kommentje:

Hogy átláthatóbb legyen:

2011 végefelé: csak teakeveréket, nyugtató/alvást segítő teát ittam (kamilla, komló, citromfű)

2012 január végén : váltottam dormicumra, gyógyteákat elhagytam. minden este/éjjel fél dormit beveszek

2013-2015 között csak akkor alkalmaztam a dormi + gyógytea keveréket ha vizsgaidőszak volt


Most megint úgy tudok 7 órákat aludni hogy Dormi + teakeverék

Szerintem a meló hiányzik (vagyis hogy lefáradjak) államvizsga után csak alkalmi (rövid 2-3 órás melóim voltak)

március 4.én kezdek majd


de szeretnék nyugodtan aludni

ha még 1 hétig használom ezt a dormicum + gyógyteakeverék kombót nem szokhatok hozzá igaz?

2016. febr. 28. 07:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen altatókat szedsz??? ez nem hiszem hogy normális dolog,söt, már 4 éve! valami mozgást napközben, fáraszd le magad testileg is + normális étkezés.
2016. febr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi van abban a teakeverékben, de a nyugtató teák gyakori összetevője az orbáncfű, amiről a Dormicum betegtájékoztatója ezt írja:


"... és az orbáncfű (Hypericum perforatum) a Dormicum hatását csökkenthetik."

2016. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Az a vicces, hogy felelősségteljes, normális orvos maximum két hetes intervallumra ír fel altatót, amíg a bioritmus visszaáll, mert valami brutálisan rákkeltőek. Te meg 4 éve tolod (Y).
2016. febr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nyugató messze nem olyan káros, mint az altató. Nekem is furcsa, hogy ilyen hosszú ideje szeded, lényegében a szervezeted már teljesen függ tőle (jóval könnyebben függőséget okoz, mint a nyugató, ezért sem adják folyamatosan hosszú időre).

Nem egy világvége ha egyszer kétszer nem alszol rendesen. Stresszelsz az alvás miatt, ez pedig még jobban hátráltat. Miért nem mész el sportolni napközben, az elfáraszt így este jobban tudsz aludni. Változtatnod kell, mert ilyen fiatalon ennyi gond, mi lesz veled 50 évesen?

2016. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rengeteget mozgok... alapvetően olyan a természetem, hogy imádok a szabadban lenni, és utálok a négy fal közt ülni.


Régen teniszeztem (7-8 évig) most futok, konditerembe járok (heti 1-2) max 3 alkalom, hazaköltöztem, vidékre így itt nincs BKV és teljesen felesleges pl. egy kisvárosban buszbérletet venni, tehát akárhová megyek (városba ügyet intézni, OTP vagy bolt, pékség akármi) gyalog megyek így kb. napi 45-50 perc séta mindig van (ha nem több :D)


Azért kezdtem el szedni mert képtelen voltam érettségire készülni éjjeli 2-2,5 óra alvással és iskolában volt hogy magyarórán pl. elbóbiskoltam vagy más órán, mindig kába voltam..

hogy készülnétek ti emelt szintű érettségire (matek) + többi érettségire így?? nyelvvizsga és a többi...

és elkezdtem szedni, és tudtam aludni ismét 6,5-7-8 órákat. remek volt.


csak aztán fősulis lettem, vizsgaidőszak, stressz, pénzügyi dolgok, költözés, albikeresés kb. fél évvel ezelőtt stb.

új munkahely (szakmai gyakorlatos) keresése se ment egyszerűen aztán ott letöltöttem a szakmai gyakot, akkor most a költözés... ajj.


Ismerős orvossal iratunk fel. Mármint rokonom egészségügyben dolgozik, így van felírva.


Ma is 3,5 órát aludtam és egész délelőtt kába voltam, ilyen félálomba-egészen aludtam kb. 1-1,5 órát.

Március 4.-én kezdek az új melóhelyemen és szeretnék arra kipihent lenni.


Teakeverékben ez van: komlótoboz, citromfű, golgotavirág


orbáncfűcseppet nem szedek ill. orbáncfűteát nem iszom!!

2016. febr. 28. 12:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Mármint, most éjjel úgy volt, hogy elaludtam 23.45 körül, megébredtem 3.20 körül hajnalba, felkeltem, nem tudtam visszaaludni, reggel tökre kába voltam (kis kávét is ittam, de nem sokat alig!) benyomtam egy filmet,

Család is itthon van ugye


Ettem.

Alapvetően egészségesen eszem, 6 éve váltottam életmódot (sok zöldség gyümölcs, teljes kiőrlésű dolgok, fehérliszt és cukor hanyagolása stb.)

reggeliztem (vagyis kétszer ettem, 6 körül tojást, zöldségekkel, aztán 9 körül főtt husit, teljes kiőrlésű pékárut és zöldségeket, majd 9.40 körül ledőltem nagyon nyomott a fejem kába voltam, félálomban voltam kicsit majd bealudtam...


most kimentem sétálni a friss levegőre 15-20 percet kb.

szomjas vagyok most nagyon. napi 2-2,5 liter folyadékot minimum megiszok, ha edzek 3 litert is.


bealudtam, nővéremnek is akartam segíteni pl. takarításnál (porszívózott, növényöntözés stb)

de egész délelőtt vagy félálomba voltam vagy aludtam össze vissza (1,5 órát kb.)

most tudok neki csak segíteni most éledtem fel


szóval én itthon is sajnálom ha hétvégén ilyen vagyok...


de a kérdés arra irányult: nem árt ha 1 hétig ezt a módszert használom ugye?

tegnapelőtt pl. tökre jól aludtam, bevettem fél dormit + 5 percig áztattam forró vízben a teakeveréket aludtam kb. 6,5-7 órát (+ napközben is ledőltem)

de legalább a dolgaim tudtam intézni, és itthon segíteni


most délelőtt meg tökre koki voltam és kába

most megyek le a nővéremnek segíteni

2016. febr. 28. 12:33
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

"

Ismerős orvossal iratunk fel. Mármint rokonom egészségügyben dolgozik, így van felírva.

"


nagyszerű, tehát szívességből, és puszta szeretetből rommá k úrta a májadat, csak hogy véletlenül se kelljen elmenned szakemberhez, aki tényleges megoldást javasolt volna. Hagyd abba azt a szart, és imádkozz, hogy még menthető legyen a májad.


Másrészről meg teljesen evidens az írásodból, hogy valami furcsa teljesítménykényszered van, hová kell érettségire 2,5 órákat tanulni éjjelbe nyúlóan? 3 nap alatt fel lehet készülni a teljes érettségire, és még aludni is van mellette idő, 8 órát kényelmesen. (Mielőtt valaki hozzám vágja, hogy "kettessel biztosan", jelzem, hogy 450 ponttal vettek fel, jelesre diplomáztam, és azóta a tudományos szférában dolgozok)


Inkább fogd magad, szépen menj el egy alvásklinikára, neurológushoz, pszichiáterhez, majd ők megmondják, mi a bajod, és hogyan tegyél ellene. A "kedves" rokonoddal pedig, ha megfogadsz egy tanácsot, szakíts meg minden kapcsolatot, ha ilyen rokonai vannak az embernek, ellenségre már nincs is szükség.

2016. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Félreértettél.

Nem 2,5 órákat tanultam éjjelente az érettségire, 2,5 órákat aludtam(!!!) napközben tanultam, éjjel sosem szoktam tanulni (sem anno, sem most vizsgák alatt)

2016. márc. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!