Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mi lehet? Reflux vagy más?

Ez mi lehet? Reflux vagy más?

Figyelt kérdés

Nem sűrűn szokott égni a gyomrom,és akkor is csak bizonyos étkezések miatt.

Ma viszont délután vettem észre hogy kicsit ég a gyomrom, aztán ez valahogy átvándorolt a nyelőcsövemen keresztül a torkomba, ami most elég kellemetlenül ég.Nem annyira nagyon erősen hogy hánnyak tőle, de épp eléggé ahhoz hogy rosszul essen ha eszek vagy iszok.

Hallottam ertől a reflux betegségről, de nem tudom, most először fordul ez elő velem, nem vagyok valami gyomorégős tipus.

Az a furcsa hogy a testvéremnek is ugyanilyen panadzai voltak ma, pedig neki se szokotz ilyen lenni.Szóval nem lehet hogy valami étel váltotta ezt ki, ha mindkettőnknek ugynakkor jött elő ez a nyelőcső-egés?

16/l



2016. márc. 30. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez még nem reflux.

Vannak ételek, amik fogyasztása kifejezetten termeli a gyomorsavat, többet, mint amennyire egyébként a gyomornak szüksége lenne és ilyenkor jön ez a bizonyos égő érzés.

Kerüld ezeket az ételeket és nem lesz ilyen gondod.

2016. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor megnyugodtam:)

Gondolom az is a gyomorsav egyik tünete, hogy néha savasakat büfizek, legalábbis remélem.

Megpróbálom elekrülni, amint kiderül hogy mi okozta.

2016. márc. 30. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!