Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 15 eves vagyok, neha erzem...

15 eves vagyok, neha erzem hogy dobban egy nagyot a szivem szerintetek lehet baj?

Figyelt kérdés
Ketszer voltam ekgt csinaltatni azt mondtak semmi bajom, csinaltak verkepet az is rendbe volt, az a baj mindig nezem a szivveresemet ha valami furcsat erzek, sportolok, az remiszt meg a legjobban, hogy egy kicsi szunetet hagy a szivem es nagyot dobban ilyenkor elegge meg ijedek de nem tudom attol gyorsul-e fel 140re a szivveresem a ijedsegtol de nem tudok nem meg ijedni szerintetek lehet baj?

2016. márc. 31. 15:57
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Akkor jo megnyugodtam
2016. ápr. 3. 06:55
 12/12 anonim válasza:
Nekem kb 2 éve kezdödőtt.Tavasz környékén lehetett. Iskolában volt valami kötelező szűrés megneztek hany cm magasak vagyunk megneztek hany kg vagyunk meg a vernyomasunkat is megnézték. Nálam azt irta a Védő nő hogy 129 a pulzus szamom. Edig soha nem tapasztaltam ilyet nem is tudtam mi az a pulzus. Utana neztem es kezdtem ra jonni mi is az. Ra egy hettel mit nem sejtve ujabb vizsgalaton kellett reszt venni ahol az orvos no is ott volt. Mi nagyban megyunk fel oda futva en legalabbb is.Ha futunk pulzusunk felmegy is igy amikor mondtam orvosnak futottam mondta hogy 3 percet ujjek le. Igy tettem de ideges voltam nagyon.Aztán szolítottak engem hogy jöjjek kérdeztek dolgokat pl van e csaladba orokletes betegseg v szedek e gyogyszert. Szep nyugodtan valaszoltam ra. Aztan mondta vegyem le a polomat sejtettem hogy a szívemet akarják meghalgatni. Izgulástól felszaladt egekbe a pulzusom. Nekem semmit nem mondtak orvosi nyelvel beszeltek egymassal es magas szamokat hallottam es hogy szívritmus zavar lehet de nem biztos. Akkor hallottam elöszőr ezt a fura kifejezést.Aztan mondtak hogy Vernyomast nm erdemes merni mert ugy is alacsony vagy valami ilyesmit mondtak es vissza mentunk az osztaly terembe.Nem voltam boldog elozo hettel ezelotti vizsgalatot leirtak mindenkinek egy lapra en azonnal kidobtam akkor meg nm gondoltam hogy ilyen nagy jelentosege lesz. Teltek a honapok neha neha magas volt a pulzusom. Egyszer a nagymamamnal mertuk a pulzusom es ulo helyzetbe 136ot mutatott es mondtak ez nm normalis en meg a temat elejtettem es tobbet nem esett szo erol. Feltem mindentol foleg az orvosoktol.eltelt egy év nem volt orvosi vizsgalat iskolabol sose hianyoztam nm voltam sose beteg. Igy orvosnal sz8nte 1 eve nm voltam. Arra emlekszem neha ereztem a szivem dobogasat de nem tulajdonitottam nagy jelentoseget nm zavart semmiben . Este sem zavart nem ereztem semmit. Jo sokáig így volt gondoltam mar nincs baj de 2020 ban elő jött megint es egyre durvabban elejen neha ereztem szivem lukteteset egyszerre aztan hol dobbant nagyott hol kisebbet. Futasnal is hamar kifaradtam tesi orakon. Karsntenban ismet jobb volt de mindennap ereztem szivem szivritmusanak utemet hol este hol regel valtozo volt . Szeptemberbe ismet jo volt es ebben utolso par honapban azt vettem eszre faradt vagyok szinte minden nap es estenket leizadom es neha az volt felaltam es 5 masodperce a vilag elsotetul elottem es megrazom a fejem es nincs baj de ez eddig nem fordult elo. Szinten a fulembe mar erzem szivem lukteteset ezt mar tudom nem norrmalis.Egyik tesi oran futottunk es rosszul lettem szurt a melkasom es nehezlegzesem bolt tesi tanarnak annyit mondtam elmegyek inni. El is indultam de szedultem is es homalyosabban lattam es vissza menet osszestem gondolom elajultam. Vedono epp arra jart gyorsan felcipeltek kezdtem megint latni fel percre ajultam el de nem akartam. Es megvizsgalt es azt mondta pihenjek mjg jon a mento en ismet ugy gondoltam istenem nem hiszem el nem akarok mentoben lenni utalom a korhazakat. Ketszer boltam korhazba a magas laz miatt meg gyermek koromban. Es megmondom hogy ez volt szamomra legrosszabb elmeny. Most hamarosan mutenek. Azt ajanlom mindenkinek hogy barmi ilyet eszlel ne hagyja vizsgalat nelkul mert mutet halal is lehet a vege. Ha meg nincs baj akkor megnyugodhatunk.Én most félek a legjobban😭 de ez főkként az én hibám volt.
2020. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!