Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek ez mire utalhat...

Szerintetek ez mire utalhat és hova forduljak vele?

Figyelt kérdés

Már másfél éve vannak emésztési problémáim de egyre jobban kezdenek elfajulni.

Általános tünet a puffadás, és a megnövekedett gázképződés.

Ezenfelül a rendszertelen széklet, plusz székrekedés és hasmenés váltakozása, de a hasmenés jellemzőbb.


A puffadás (a belekben, nem a hasban) bizonytalan időben, de leginkább este 6 után jelentkezik, és a puffadás gátlók (pl espumisan )se hatásosak. Ilyenkor általában görcsölök is, és fáj ha a hasamhoz érek.

Puffadás még jellemzőbb székelés után (általában lazább széklet után, de bármikor máskor is) is. Ekkor hangosan morognak a beleim és érzem ahogy mozognak, ami nagyon kellemetlen főleg, hogy mellé görcsös puffadás és fokozott gázképződés is társul.


Az utóbbi időben azonban már reggeli órákban is jelentkezik a puffadás illetve napközben.


Az a baj, hogy ez eléggé megnehezíti a mindennapjaimat és a társasági életemet is. A barátomtól is elhidegülök, mert kínosnak találom még ha ő maximálisan el is tudja fogadni.


Szerintetek mi lehet ez és hova forduljak vele?


20/L



2016. ápr. 4. 20:06
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és egészségesen táplálkozok. Nem eszek tartósított és mű kajákat. Nem iszok szénsavas italokat és cukrozott üdítőket. Kerülöm a "k" betűs élelmiszereket is, a babot se merem már megenni a tojással együtt. Kerülöm a tejet is mert ismerősöm mondta, hogy hagyjam el, de csak időlegesen segített utána szépen lassan visszatértek a problémáim.

Rendszeresen sportolok, de már lassan felhagyok vele, úgy megnehezíti az életemet ezen a téren is.

2016. ápr. 4. 20:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek pontosan az IBS tünetei.
2016. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sokféle betegség tünete lehet, mindenképp el kell jutnod gasztroenterológushoz.

nekem első körben a laktóz intolerancia jut eszembe, vagy ha a tejmentes étrend nem oldja meg, akkor lisztérzékenység (coeliakia).

ameddig nem jutsz el vizsgálatra, mindenképp próbáld ki a tej- és tejtermékmentes étrendet.

2016. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen IBS, de azt is okozza valami, amivel általában lusták mélyebben foglalkozni az orvosok ,így ráhúzzák, hogy passz IBS, pedig lehet, hogy te x dologra érzékeny vagy és ha azt elhagynád, akkor minden rendben lenne. Nem egy ilyen esetről hallottam már :/


Anya szerint ez csak fejben létezik, de ahhoz nagyon eleven ,hogy a fejemben létezzen. Mert ha nincs és rágondolok vagy elkezdek görcsölni rajta, akkor se jön elő, de van mikor nem gondolok rá és egyszer csak bumm véga a napomnak..

2016. ápr. 4. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:

ja bocs, nem láttam a következő írásod, miszerint megpróbáltad a tejmentes étrendet.

persze, lehet irritábilis bél szindróma, de azt csak akkor lehet kimondani, ha minden mást kizártak! szóval kell egy gondos kivizsgálás.

(hogy mondjak további példát: kontaminált vékonybél szindróma is lehet, ami azt jelenti, hogy elszaporodtak a baktériumok a vékonybélben (csak a vastagbélben szabadna) és azok gázképzés mellett idő előtt elkezdik bontani a tápanyagokat.)

2016. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze!

De hol csinálnak átfogóbb vizsgálatot egy helyen? Úgy értem, hogy gasztroenterológia vagy belgyógyászat vagy hol?


És ha mondjuk tegyük fel IBS...akkor az azt jelentené, hogy megszívtam és innentől kezdve ezzel kell leélnem az életemet? :(

2016. ápr. 4. 20:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem legelöször egy allergia tesztet csinaltass,nem tudom voltal e mar panaszoddal orvosnal,de legelöször a haziorvosnak kellenne elmond gondjaid,es hat mennyirre akar majd egy atulatot adni az allergologushoz,innen meglatod van-e valamilyen allergiad,majd csak azutan gasztroent.
2016. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia, javultak a tuneteid? Mi segitett?
2017. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!