Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Azzal a kerdessel fordulnek...

Azzal a kerdessel fordulnek ide, hogy ez most azert van, hogy sokat figyelem magam? Tobbi lent

Figyelt kérdés
15/F vagyok csinaltak ketszer is sima ekgt azok jok voltak a vernyomasom is mindig jo, a doktorok azt mondjak semmi bajom aza panaszom,hogy erzem a szivdobogasom es mondtak a doktorok,hogy a legzestol valtozik a pulzus es azt is meg szoktam erezni ahogy lassul es gyorsul a szivveresem,amugy sportolok is neha szerintetek mi a baj?

2016. ápr. 22. 18:17
 1/8 A kérdező kommentje:
*latom ahogy a polom is mozog
2016. ápr. 22. 18:27
 2/8 anonim ***** válasza:

Orvosnál voltál, EKG-k, vérnyomásmérés volt. Az orvosok nem találtak testi betegséget. A légzéstől, sporttolástól, stressztől, gondolkodástól tényleg változhat a légzés, szívműködés, pulzus.

Mivel ennyire figyelsz önmagadra, ezért érzékeled, jobban a szívdobogásodat.

Mi lehet a baj? Egyértelműen közelíted magad a pszichés betegségek felé, amitől kialakulhat (ha még nem alakult ki) szorongásos zavar, hipochondria, egyéb pszichiátriai kórkép.

Mit tehetsz? 1. Folytatod az önmagadra figyelést, nem fogadod el természetesnek a szívdobogásod felerősödését, bajt keresel ott, ahol nincs, beszűkíted a gondolkodásodat a tünetedre = hamarosan pszichológusnál vagy pszichiáternél fogsz kikötni.

2. Elfogadod a helyzetedet, éled felszabadultan az életedet, természetesnek veszed, ha a szívdobogásod, pulzusod erősebb lesz mozgástól, gondolkodástól, stressztől, biz. ételek után (pl. sok só fogyasztása) stb. = egészséges gondolkodású, tevékeny, boldogabb emberré válhatsz.


Nem a szívdobogás felerősödésekor, a pulzus megemelkedésekor érdemes orvoshoz fordulni, hanem akkor ha nyugalmi állapotban, stressz nélkül emelkedik meg eléggé intenzíven és tartósan a pulzusod vagy /és úgy érzed a szívdobogásodat, hogy mellette itt-ott fájdalmat is érzel közben. (Szándékosan nem írom le, hogy hol, mivel hajlamos vagy a gondolkodásodat a betegségek felé terelni.)

Szóval minél többet figyelsz önmagadra, annál jobban megjelenthetnek a fájdalmak is.

Ha meg észreveszel valamilyen betegséget magadon, akkor azt nyugodtan beszéld meg a szüleiddel, iskolai védőnővel, hogy ők mit gondolnak róla és ők mit tennének a helyedben. Ha ők orvoshoz fordulnának (mert pl. hosszabb ideig vérzik az orrod vagy más, mert magas lázad van, meg erős fájdalmad van pl. ), akkor Te is mutasd meg magad a dokinak.

Felszabadultabb életet kívánok, a testi állapotod elfogadása mellett.

2016. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is sokat látom, hogy a blúzom is megemelkedik a szívdobogásomtól, amikor stresszelek, futok, rágondolok a szívverésemre, túl sok sót fogyasztottam pl.

Még a nyakam is majd' kiugrik a dobogástól időnként. Aztán rájövök a stressz okára, lazítok egyet és máris jobb lesz a helyzet.

Ha meg nem jobb, az azért van, mert túlzottan is ráfigyelek.

2016. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a kommenteket ez most tenyleg nagyon sokat segitett
2016. ápr. 22. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem szoktam privátban írni.

Az embereknek sokszor lecsökken vagy emelkedik a pulzusa. Ez is természetes jelenség egy szintig. Nekem is szokott időnként 48 is lenni, aztán tornázom egyet és máris energikusabbnak érzem magam. Sokáig, kocogás közben 170 is volt. Amint hozzászoktam a sportoláshoz, máris 140 körül mozgott, mikor futottam.

Szóval továbbra is csak azt mondom, ne aggódj és ennyire ne figyeld magad, mert könnyen válhatsz pszichiátriai beteggé.

Szép napot.

2016. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom
2016. ápr. 30. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt válaszolhatunk, de én privátban nem szoktam írni.
2016. máj. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismételten írom neked: nem írok privátban!

A közösben tudsz kérdezni!

2016. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!