Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikrohamot hogy lehet...

Pánikrohamot hogy lehet megszüntetni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt pánikbeteg voltam amire gyógyszert is szedtem 1 évig. Azt hittem akkor hogy itt a vég a gyógyszer nagyon sokat segített rajtam. Sokkal jobb lett a közérzetem is és meghíztam 55 kg ra. De azt hozzáteszem hogy a szervezetem nagyon sokára szokta meg a gyógyszert. Fél évig szenvedtem amire jobban lettem. Borzalmas volt a poklot éltem át. Szerencsére letudtam tenni a gyógyszert és sokáig jól éreztem magam. De mostanában megint jönnek vissza a tünetek. Légzési nehézségek jönnek rám és beszorul a levegő a hasamba. Utána meg kapkodom a levegöt és egy idő után gyorsan ver a szívem. Borzalmas érzés ez nem kivánom senkinek. És minden nap ezektől a rohamoktól félek mert akkor is előjön ha nem akarom. Főleg a buszon amikor utazok. Automatiktusan elkezdem kapkodni a levegöt és nem tudok mélyeket lélegezni a hasam is megfájdul közbe meg a szivem is gyorsan ver. Pár percig tart ez a rosszullét de utána jobb lesz. Hogy lehetne ezeket a rohamokat visszaszorítani? Nem akarok újra gyógyszert szedni. Adjon valaki tanácsot.
2016. máj. 13. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy így könnyű tanácsot adni, és nagyon nehéz, de próbáld meg a levegővételedet lassítani, vegyél mély levegőt. Ez segíteni szokott általában.


Ezen kívül azt tudom javasolni, hogy keress fel egy pszichológust, konzultálj vele. Ő nem fog gyógyszert felírni neked (nem is tud), viszont tudsz vele beszélgetni és lehet, hogy gyógyszeres kezelések nélkül is meg tudjátok szüntetni a pánikbetegséget! Hajrá!

2016. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban! :D Ez biza nem fog elmúlni csak úgy magától. Doki tud ezen segíteni, mert ugye ez visszavezethető emlékekre, és a dolgok amik emlékeztetnek ezekre a dolgokra még ha nem is tudsz róla, kiváltja a szorongást nálad. De tényleg, beszélgetős dokihoz menj pszichiáter vagy pszichológus most nem tudom melyik az. Gyógyszer ezen nem fog segíteni haver :(
2016. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a pszichoterapiat probald meg.ha tudod maganorvoshoz menj,bar nem tudom tb alapon milyenek arra az orvosok,de erre felem csak a gyogyszert irjak fel,nem beszelgetnek velem.en sajna anyagi okok miatt nem tudok magan dokihoz menni.ezert is tart nalam mar 6eve ez a betegseg.ugyhogy mindenkepp terapiaval probalkozz,mert ennek sose lesz vege igy.
2016. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam hogy felkeresek egy magán pszichológust csak nem tudom mennyibe kerül mert annyira nem jo az anyagi helyzetem. Ezeket a légzési nehézségeket lenne jó megszüntetni mert borzalmas. Sokat olvastam a pánikbetegségröl és ez gyerekkorra vezethető vissza. Ami ugye felnőtt korra jön elő. Nekem sajna nem volt jó gyerekkorom. Mindig is félénk és zárkózott voltam. Az iskolában is mindig engem szekáltak gúnyoltak meg a családomat és ezt soha nem felejtem el. Apám meg egy alkoholista volt aki bántott minket. Engew nem csak anyámat.
2016. máj. 13. 22:05
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajna felénk se jobb a helyzet mármint Keszthelyen.
2016. máj. 13. 22:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is pénzre várok, hogy mehessek rendes dokihoz. Sajnálom hogy mi történt veled, engem mondjuk férfi létemre csak anyám bántott lelkileg, szép kis pszichológiai hadviselést vett fel ellenem. Aztán 18 éves koromban első dolgom volt elhúzni, majd megszakítottam vele a kapcsolatot örökre. Azóta jobb sokkal, de néha előjön :) Remélem már nem tartod vele a kapcsolatot. Mégis a bezártságtól jön elő, vagy mit érzel, mikor? Milyen helyzetekben?
2016. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Apám már 2003-ban meghalt és azóta nyugodt az életünk. Anyám vagyunk most ketten őt imádom mert a világon a legjobb anyuka számomra. Ezezeket a rohamokat amúgy az első párom hozta ki belőlem mert mindig marakodtunk minden veszekedtünk és nem értettük meg egymást. Ő meg mindig felhúzott és idegbeteg lettem kikészültem. Azóta változott meg az életem és gyengébb vagyok. Az ilyen rohamok váratlanul jönnek rám még amikor nyugodt vagyok akkor is. Múltkor is pl munka alatt lettem rosszul amikor mentünk a munkatársammal. Szépen elbeszélgettünk nem is voltam ideges. Aztán éreztem a hasfájást meg nem tudtam mély levegőt venni aztán szédültem is meg a szivverésem is felgyorsult. Nagyon bepánikoltam na mondom most itt a vég. Pár percig eltartott ez a roham aztán hirtelen jobb lett. De van amikor itthon is rám jön na meg a buszon mert nem birok utazni a tőmeget meg főleg nem szeretem. Olyan bezártság érzésem van. A fűrdőszobában zuhanyozás közben is kapkodom a levegőt és nem tudom miért van ez.
2016. máj. 14. 06:48
 8/11 anonim ***** válasza:
en is keszthelyi vagyok,pont arra a szar korhazi ellatasra gondoltam mikor irtam.ott csak a gyogyszert tomik az emberbe.egy magandoki olyan 8ezer ft./ora.
2016. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ebből még megint csak találgatni lehet hogy mi a fő probléma, ha gondolod privátba írhatsz aztán kibogarásszuk hogy mikor és miért jön elő. Én magamon kifigyeltem az egészet és mindig tudom, hogy elő fog-e jönni vagy sem. Nekem ezután megint jött egy jobb helyzet mert így egyrészt felkészülök, meg lelkileg elő tudok teremteni sokszor egy olyan környezetet, hogy ne tudjon előjönni.
2016. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én egyet tudok,hogy gyógyszert nem fogok szedni az nem oldja meg a problémámat csak a tüneteket enyhíti és utána bármikor kiújulhat a betegség.Valami más megoldás kéne magándokihoz menni csak sajnos az meg drága 8 ezer forint óránként az rengeteg pénz. Én nem tehetem meg közmunka mellett ami nagyon keveset fizet.
2016. máj. 14. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!