Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikroham az autópályán...

Pánikroham az autópályán vezetés közben . Tanacsok?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt jelentkezett ez a problémám .Az okát úgy gondolom tudom ,elég stresszes tipusú ember vagyok .Kiprobaltam mar azóta sok mindent ,pl természetes alapú nyugtató készítmények ,életmód váltás .Probalom önmagam fejleszteni már sokmindenre ami pár éve feszültség forrás volt számomra ralegyintek .De megis folyamatosan visszatér .Csak autópályán ha vezetek .Adrenali loket lüktet mindenem szorongás heves szívverés nehéz lélegezni .Majd távozik .Volt mar hogy egy fel évig nem jelentkezett majd ujra támadásba lendült .Probalok a pályán lazítani próbáltam lekötni a figyelmem ,de nincs nagy változás .Kerlek adjatok tanácsokat szeretnek mar végre javulást elérni ,megkeseríti az életem !

2016. máj. 21. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
-na majd mindjárt jön egy 13 éves,aztán az majd frankón ellát téged jó tanácsokkal......))
2016. máj. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban volt egy hasonló eset, ott akkor lépett fel mindig a roham, amikor aránylag nyugodt forgalom volt és maradt "szabad kapacitás" a pánikra.


Egyrészt ettöl kezdve nem egyeül ment, mindig volt valaki még az autóban - ezzel azt a félelmet sikerült kiiktatni, hogy ha rosszul lenne, akkor nem tud hazakerülni.

Másrészt bevezettük, hogy rendszeresen - fél óránként - iszik pár kortyot, ami mindig megszakította az üresjáratot és nem idult be a pánik, ezen kivül a mellete ülö fenntartott egy laza beszélgetést, de olyat, amire azért ofa kellett figyelni.


Így bö egy év alatt gyakorlatilag megszüntek a rohamok és ha netán valami kezdeti tünet feljön, akkor sem fejlödik ki, mert midnig van valami más, ami jobban elötérben van.

2016. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Szerintem az a probléma, hogy ritkán pályázol, és nincs megszokva a nagy sebesség, netán az autódban nem érzed magad biztonságba valamiért. Pl. én évekkel ezelőtt nagyon sokat autóztam nagy távolságokba, sokat mentem autópályán, a többsávos városi forgalom sem volt probléma, de már elszoktam ezektől. Utóbbi években 2-3 évente megyek csak hosszabb útra, és már nekem is minden bajom van, ráadásul az autóm egyik kereke is ráz 130-140-es tempónál, ami nagyon csökkenti a biztonságérzetem.

Azt tudom javasolni, hogy indulj korábban, és menj lassabban. Menj minél többet pályán, és szokd.

2016. máj. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Ne ülj autóba. Ha magadért nem felelsz , legalább másokra legyél tekintettel.
2016. máj. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
34 éves vagyok hétköznap szinte minden nap kell pályán vezetnem .Regen nem okozott gondot imádtam sokat messzire menni huszon évesen ,es az utolsóra reagálva erősebb vagyok annál minthogy veszelyeztessek másokat nem a felados típus vagyok es úgy éljek legyozom !!!! A jo tanácsokat köszönöm es aki hasonló cipőben jár még legyszi írjatok pár tippet amit kiprobalhatok !
2016. máj. 21. 08:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Manapság népbetegség a dehidratáltság. Nem lennék meglepve, ha némi vízzel leküzdhető lenne ez is. Mint ahogy előttem is írta valaki,időnként pár korty víz...
2016. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!