Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen hormonok okozzák a...

Milyen hormonok okozzák a "szerelem érzését"?

Figyelt kérdés

Gondolom végeztek ez ügyben is kutatásokat. És ha tudják mi okozza, talán van elleszere is.

Azt olvastam 3 év alatt általában elmulik, na de 3 évig ki bír várni, ha reménytelen a dolog?


2016. jún. 2. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

PEA molekula ami emeli az agyban a dopamint és nem három évig tart, hanem 18 hónapig, úgyhogy kitartás. :-)

De tudom ajánlani a youtube-on Dr. Gloviczki Eszter - A szerelem biokémiája című előadást. Pont ezekre a kérdésekre kapsz választ nem túl tudományosan, hétköznapi nyelven ahogy bárki megérti. Nekem sokat segített amikor padlón voltam. Ha esetleg megnézed, majd írd meg, hogy rád milyen hatással volt.

2016. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kései Sirató ***** válasza:
Átlagosan 18 hónapig tart, de egyeseknél 3 , sőt akár 4 évig is eltarthat.
2016. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Basszus! Ez a sok áltudományos hipotézis! Ezzel csak a tinédzsereket lehet megvezetni! Nekem már 40 éve van, még egy percre sem csillapodott.
2016. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. Ez nagyon szép, de sokan nem tudnak különbséget tenni a ragaszkodás és a szerelem érzet között. Ezért ajánlottam a videót, mert az ilyen és hasonló félreértésekre is magyarázatot ad. Persze nem azt értem ez alatt, hogy félreértésben élsz, ha valakit 40 éve szeretsz, de igen is vannak fázisai az érzelmi életünknek. Én is szeretem a férjemet 18 éve, és nem tudnám mással elképzelni az életemet, de tudom és érzem, hogy ez az érzés nem ugyanaz, mint ami az elején. Lehet sokkal több és fontosabb érzés ami hosszabb távú, mint a rózsaszín fellegekben járás. Ha nem alakul ki a kötődés, tehát az ember nem lép át a következő fázisba, a szerelem hormon lecsillapszik. Az egyoldalú szerelmet, vagy netán kötődést csak addig a körülbelül másfél évig érzi az ember, mert utána közbe lép a "józan ész" hormon. Szinten lehet tartani a megemelkedett Dopamint, néha ezt hívjuk házasság felfrissítésnek, de normális esetben ezt senki nem teszi, ha el akar valakit felejteni. Márpedig a kérdező itt reménytelenségről ír.
2016. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Épp erről beszéltem! Már 40 éve az a reménytelen szerelem! Közben volt, van 4 párkapcsolatom, nekem aztán mesélhetnek a hormonokról, meg a 18 hóról! Mondom, ezzel csak a tiniket lehet megvezetni!

Na és? Te hogy jössz ahhoz, hogy a szerelemről tartasz prédikációt! Mikor csak a férjedbe voltál szerelmes? Honnan tudod, hogy nem szerettél volna belém, ha közben megismerjük egymást? Onnan, hogy apád anyád, vagy a tankönyvek, esetleg média ezzel traktál mióta megszülettél? Hát gyerekek, a szerelem az nem hormonokból áll, az érzelmeknek semmi köze a materiális világhoz. Csupán csak annyi hogy az érzelmeinket az anyagból álló sejtjeink, az információ áradat feldolgozásával hozza létre.

A kérdezőnek azt tudom tanácsolni, hogy lélegezzen lassan mélyeket, és a némi plusz oxigéntől az agy könnyebben dolgozza fel a traumákat! Az agy oxigénellátásában van minden bú-bánat. És benne van a remény is.

2016. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 és 5. Elnézést, de nem jött le, hogy te reménytelenül vagy szerelmes 40 éve. A másik meg, hogy nem prédikációt tartok, én csak ajánlottam egy segítséget egy előadással.

Akkor én is írhatnám, hogy te hogy jössz ahhoz, hogy valakitől elvedd a reményt és az esélyt, hogy kilábaljon ebből? Ezen kívül honnan tudod, hogy én a férjemen kívül nem voltam másba szerelmes? Gondolkodj már! Teljesen dühből válaszoltál.

2016. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szelerem, szelerem hosszú szelerem
2016. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!