Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Automatikusan légzünk vagy...

Automatikusan légzünk vagy hogyan van ez?

Figyelt kérdés
Ha egy adott dolgot csinálok, pl. mit tudom én, beszélek valakivel, vagy csinálok valamit akkor automatikusan légzek. De ha rágondolok a légzésre, és törődők vele akkor nekem, saját magamnak kell venni és kifújni a levegőt. hogy van ez?
2010. ápr. 13. 16:27
 1/8 anonim válasza:
54%

Szia!

A légzést te "csinálod", azaz tudod befolyásolni (pl.: vissza tudod tartani).Ez egy fél-automata dolog, megy magától, automatikusan veszel levegőt (gondolj arra például, hogy amikor alszol, nem kell arra figyelni, hogy vegyél levegőt).

Tehát nem kell arra koncentrálnod, hogy vegyél levegőt, mert ez természetes, de tudod befolyásolni is.

A kisbabákat figyelni kell, hogy vegyenek levegőt, mert az náluk még nem alakult ki annyira, mint felnőtteknél.

2010. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A légzés olyan mint a szív, de tudod némileg befolyásolni egyébként nem te csinálod. Hanem az agyad, nyúlt agy. Ott van a légző központ. Biosz tanárom mondta nem rég, ha úgy akarsz meghalni hogy magadtól nem veszel levegőt akkor nem fog sikerülni, mert a szervezet át veszi és agy óriási levegőt fog venni.
2010. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
agy=egy bocsi
2010. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Mi automatikusan légzünk, de pl. egy delfinnek mindig "meg kell mondania magának", hogy lélegezzen
2010. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Automatikusan? De nekem kell felvennem a levegőt?
2010. ápr. 16. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Ki venné fel? A szomszéd macskájának a vörösvértestei? Attól félautomata, hogy külön koncentrálás nélkül is az agyad tudja vezérelni a rekeszizmodat, mint még sok más izmodat is, pl. a szem környéki izmokat (pislogás), a beleket, stb.
2010. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
54%
Én múltkor azon vettem észre magam, hogy percekig magamtól nem vettem levegőt. De lehet, hogy a testem magától vett közben :P
2010. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amikor nem voltam pánikbeteg nekem is magától vett :P
2010. máj. 15. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!