Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan éljem túl a nyarat?

Hogyan éljem túl a nyarat?

Figyelt kérdés

Világ életemben utáltam a nyarat. De az elmúlt két évben ez csak rosszabb lett.

Tavaly már nagyon szenvedtem a végén. Most meg már az elején is.

Nem bírom a napot, a hőséget. Rosszul vagyok minden nap, fáj a fejem, hányingerem van, viszket mindenem. Hiába nem megyek ki a házból, akkor is állandóan olyan, mintha napszúrást kaptam volna. Aludni nem bírok, ingerült leszek, fáradékony.

Bármilyen túlélő ötlet jöhet!(légkondit nem veszek)

20/L


2016. jún. 25. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Tavaly a május melegebb volt , s június 2 -án hőség volt . Ez se természetes . Napernyő , jégzselé a bőrre és sok víz .
2016. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Zuhanyozz hideg vízzel. Vizezd be a fejed; ez különösen akkor segít, ha hosszú a hajad, mert akkor a hátadat is hűti.

Ha megteheted, kelj korán, feküdj későn, és napközben pótold a kimaradt alvást!

A rolót húzd le, vagy húzd be a sötétítő függönyt. 20 óra körül kinyithatod egy-két órára, ekkor már kint hidegebb van. Hasonlóan, hajnalban is szellőztethetsz.

Ha teheted, egyél fagyit, vagy - és itt jön a csavar! - igyál forró teát! Vigasz: ez a meleg is el fog múlni. Még két-három hét, és kevésbé lesz meleg.

2016. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos at tudom erezni a panaszaid, mert en is gyakran hanyingerrel, faradekonysaggal, viszketessel es izzadassal, ingerlekenyseggel kuzdok. meg nem jottem ra, mi mulasztja el teljesen, de ezek segitenek : arnyekos , huvos helyen valo olvasas, filmnezes, tanulgatas, tornazas, gyakori rovid zuhanyok, lenge oltozet, sok folyadek, fagyi , tarsasag.
2016. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel légkondit?
2016. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanezzel szenvedek.

Ma eljutottam odáig, hogy vizes ruhát tettem a kezemre,lábamra, nyakamra.

Egy ideig ez is segített, próbáld ki, hátha neked is fog. :)

2016. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nyarak nekem is mindig ilyenek, szerintem nevetseges hogy ejszaka sem hul le a levego es hiaba van nyitva az ablak az egyetlen dolog ami bejon az par szunyog es bogar. Nyilvanvaloan a klima a megoldas, de en alberletben lakom(marmint pesten egyetemista vagyok, nem felnottkent alberletben) es igy annyira nem lenne jo egy klimat beszereltetni csak ugy:D


Az alvassal nekem is problemaim vannak. Vagyis oszinten szolva nem csak az alvassal, hanem kb a letezes is faj. Ha kimegyek par percen belul folyik rolam a viz, az egvilagon semmit sem lehet csinalni, de azert a kovetkezo tanacsokat ajanlanam:


*tegyel be vizet a hutobe es fogyaszd rendszeresen

*ne egyel meleg kajakat, vagy ha kivanod akkor vard meg, mig jobban kihul. Egy meleg husleves engem ugy megizzaszt hogy az eletkedvem is elmegy tole pedig nagyon szeretem.

*egyel sok ledus zoldseget es gyumolcsot: uborka, paradicsom, dinnyek, salatak

*probalj egy helyben maradni, minel tobbet mozogsz annal inkabb izzadsz, ez foleg alvasnal rossz

*aludj meztelenul, pamut/lenvaszon agynemu ilyenkor jol jon, es dobd be a fagyasztoba az agynemuhuzatot, es ne hasznalj paplant, csak a huzatot. Bar a hideg amugy kb 1 percen belul elillan, de azert jo erzes. Egy ismerosom ajanlotta a nedves torolkozot ejszaka, de nekem az nem valt be, fojto paras levego lett es olyan erzes volt mintha osszeizzadt takaroval takaroznek

*probalj meg a padlon aludni egy vekonyabb szonyegen

*viselj lenge dolgokat, ilyenkor jol jonnek a nagyobb meretu polok, vagy a focimez nadragok amiknek a derekaban egy gumi fut es amugy nagyon laza

*zuhanyozz le par percre, moss surun csak hideg vizzel arcot, megtorolni nem is muszaj, ha szabadon szarad meg jobban husit

2016. jún. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én se bírom a nyarat, a hőséget. Mindig is utáltam! Nekem ráadásként még az is problémám, hogy előfordul hogy nehezen kapok levegőt és fulladok ezért kénytelen vagyok kinyitni a hűtőszekrény fagyasztóját és szívni onnan a levegőt hogy ne fulladjak meg...

Alig várom már az őszt!

Sok hideg vizet kell inni, én is ezt csinálom meg igazán felfrissít ha hideg vízzel zuhanyzol. Meg gyakran mosd meg a csuklódat hideg vízzel, folyasd rá meg az arcodat, ez jót tesz.

2016. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is ilyen.. Vagyis hanyinger azert nem suru,de a fejem szetszakad.(migrenes vagyok)

En nagyon sok hideget iszom,a kolat kerulom es sajat keszitesu limonadet csinalok.. Mivel dolgozom mar,buszon mindig van nalam kis torolkozo amit bevizezek es a nyakamba teszek.. De amugy szenvedek.. Feher boru vagyok,azonnal leegek,nem kapok levegot es mar alig varom a lehulest:)

21 L

2016. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!