Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudom, hogy érzékeny vagyok a...

Tudom, hogy érzékeny vagyok a tejre. Fogalmam nincs, hogy magára a tejfehérjére vagy a laktózzal ( tejcukor-érzékenység) van-e bajom. Volt enzimhiányom. Kefirnél/joghurtnál (jégkrémnél) is tapasztaltam furcsaságot. Melyik lehet?

Figyelt kérdés

Enzimhiányom van / volt, 1-2X volt, hogy külsőleg vittem be emésztőenzimet (Kreon, például). De ezeket elhagytam. Igyekszem inkább keveset enni, nem sokat. Tudom, ha hagyom, a testem majd rendesen "belejön" és ismét termelni fog mindent "egészségesen" normálisan vagyis értitek.


Amit tapasztaltam:

régebben 1,5-2,5 dl tejet is simán megittam. Reggelente öntöttem a kávéba, kb. 2-4 éve 1,5-1,8 dlt. Semmi bajt nem okozott.

Ősszel/télen azt tapasztaltam (a baj közben / után) hogy ha pl 3 dl-t megiszok egyben reggel, (nem felt. kávéhoz de pl reggelihez) akkor az hashajtó hatású.

MOST: 2 dl-re is furcsán reagálok. 2,5-öt meg se merek inni. sőt, 1,5 dl-t se.


Maximum annyit csináltam, pl. 3 nappal ezelőtt hogy nagyon keveset (kb 20 ml-t) kiöntöttem egy pohárba, és felhígítottam kis vízzel és azt beleöntöttem a kávéba.

(Ugye meleg van .. )

De ma már nem is tettem bele tejet. Így kihigítva se.

Továbbá tapasztaltam: a torkom, ill. a nyirok környékén érzek furcsaságot egyéb tejtermék (pl. natúr joghurt) fogyasztásánál.

Pedig pl. szeretem a cottage cheese-t is, kefirt is, natúr joghurt ritkábban. Sajtokat nem szeretem. Nem is eszem. Körözöttet is szeretem.

Jégkrémnél is furcsaságot tapasztaltam, szintén torok / nyirok / pajzsmirigy környékén. Mintha nem "tetszene" a testemnek.


Mivel reggel kb. most már 2 dl tejet se merek a kávéba tenni, mert megy tőle a hasam, gyanakszom, sőt biztos vagyok benne, hogy a laktózzal van a baj.

De ha csak a laktóz, vagyis nincs meg hozzá az elegendő mennyiségű emésztőenzimem, a savanyított tejtermékeknél (pl kefir) nem lenne gondom.


Rákerestem a tejallergiára: elvileg az kiütéseket okoz.

Egyszerű tejtől volt hasfájásom, haspuffadás. ill. ugye hasmenés.

kefirből se ettem egyszerre 1 pohárral (150 gr) hanem max a felét egyszerre.

Régebben volt refluxom (is.)


Szerintetek ez mi lehet?

Tejfehérje allergia is?

Vagy csak a laktóz szerintetek? Mit tegyek? Álljak le teljesen a tejtermékekkel?


(kivizsgálásra most nyáron nem tudok elmenni kórházba)

23//l



2016. júl. 2. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
nehezen tudnank diagnosztizalni teged a leiras ellenere is, mert a tejfeherje ill. laktoz allergianak is vannak fokozatai. a legbiztosabb, ha kulon celzott kivizsgalasra mesz ezzel kapcsolatban.
2016. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Regen en is barmennyi tejtermeket fogyasztottam nem volt panaszom megsem.

Par eve laktoz gyogyszert veszek be, olcsobbik fajtát, 3szemet neha 2-4 attol fugg. Ha muzlit eszek, kakaot iszok stb. Akkor kell a 3-4szem. Ha sajtot, tejfolost vagy ami csak tesztaban van tej akkor 2-3tabletta eleg. Elotte 3perccel bekapom es semmibajom..

2016. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!