Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányoknál 12. ben mit csinál...

Lányoknál 12. ben mit csinál az iskolaorvos kötelező orvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés
az eddig megszokottakon kívül magasság, súly, látás stb. azt hallottam hogy pl. a melleket is nézi.. :S
2009. nov. 1. 16:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk 12.-ben már nem volt orvosi vizsgálat!(most elsőéves vagyok egyetemen)
2009. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk sem volt, de valóban megnézheti. nekünk már 9.-ben is tett megjegyzést arra, hogy a melltartót hogyan hordjuk (húzzuk meg jobban, eresszünk egy kicsit belőle), de ha jól emlékszem, igen le kellett vennünk már az utolsó években hogy megvizsgáljon.

semmi extra, csak megnézi, esetleg megkéri emeld fel a karodat, megtapogat. mint a nőgyógyásznál. nem esz meg nyugi :D szokj hozzá, ha rendesen figyelsz magadra, akkor ezeket neked is meg kell csinálnod, mert a mellrák egyre elterjedtebb.

21/L

2009. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Hát nekünk év elején volt vizsgálat az érettségi miatt :S

Hát úgy kezdődött, hogy már amikor mérték a vérnyomást le kellett vetkőzni melltartóra. :S

Aztá ÍGY melltartóban! magasságmérés kilómérés, lúdtalp vizsgálat, és szemvizsgálat..aztán fel kelett feküdni az ágyra ÍGY melltartóban:S hogy így megnyomkodja a hasunknál..:S Hozzáteszem férfi az orvos...

2009. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

Lehet hogy azért tapizott mert a mellrákról magyarázott.

DE ha a doki férfi és neki áll tapizni rúgd tökön.

2009. nov. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

"rúgd tökön"


hány éves vagy te, mond csak?

a munkáját végzi és még lehet meg is köszönöd majd neki, ha talál valamit a melleden

sok kis tizenéves csaj, jaj de éretlenek vagytok.

melltartóban az asztalra feküdni. nekünk mindíg így volt az orvosi vizsgálat. sőőőt! a háziorvosom is így vizsgál és sose hiszitek el milyen nemű! FÉRFI!

2009. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Valóban, egy doki nem azért fog tapizni mert egy pedo állat, hanem mert mondjuk az a munkája, hogy kiderítse ha valami gond van. Kellemetlen, de az ember kibírja.
2009. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik válaszolótól kérdem, aki azt írta, hogy melltartóban mérték meg a súlyát, és vizsgálták a szemét, stb., hogy ez miért olyan nagy dolog, mintha egy kész dráma lenne?

Strandon is melltartóban vagy, annyi különbséggel, hogy ott nem állsz mérlegen. Vagy nem nyomogatják a hasad (ami egyáltalán nem intim terület szerintem).


Az pedig, hogy "rúgd tökön" az orvost, hülyeség. Gondolom neki is van barátnője/felesége, és nem az izgatja, hogy pl. naponta megvizsgál 50-100 nőt (vagy többet), hogy meg tudja mondani, van-e valamilyen baja az illetőnek...


Az tény, hogy kicsit kínos, mert "idegen" előtt vagy; de az a felfogás, hogy "húú, most mit fog tenni velünk az a szemét" egyszerűen gyerekes. Nem pedofil, hanem orvos, aki bemegy, elvégzi a munkáját, majd hazamegy.


A kérdésre konkrétan pedig nem tudok válaszolni, mert 15/F vagyok, de nincs okod félni, hiszen csak megvizsgál, és közli, hogy egészséges vagy-e, vagy sem. Ha pedig melleket is néz, azt csak a te érdekedben teszi, nem azért, mert nem látott melleket soha! :)

2009. nov. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

17.20 és 17:41

De mi a fenéért kell melltartóra vetkőzni egy vérnyomásméréshez ha rövidújjú van rajtam és a súlyméréshez meg a magasságméréshez is mi a fenéért nem lehet rajtam a felsőm? Nem csinálok belőle nagy ügyet csak zavar.

Na ezt mondja meg nekem valaki..

2009. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
66%
19:41: Nem nézte meg véletlenül a gerincedet? Nekünk ezért kell leöltöznünk..
2009. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

17:41 vagyok

Az orvos biztos tudja mit csinál.

Látott már mellet is, melltartót is, nem az izgatja. 100%, hogy nem élvezetből vetkőzteti le a vizsgált személyt.

Amúgy a ruha mérésnél, ha nem is sokat, de pluszba nyom. Nekem egy nadrág, poló meg felső miatt 2 kg-t vont le a háziorvos a mért súlyból.

Meg lehet az is, amit az előző mondott, hogy a gerincedet nézte, nem-e vagy görbe, stb.


[Amúgy nem tudom miért kell problémázni. Én is szégyenlős vagyok - nagyon - , de erőt vennék magamon, és ha kellene pucérra is levetkőznék, csakhogy megelőzzek bármilyen betegséget...]


15/F

2009. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!