Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet ez vakbél?

Lehet ez vakbél?

Figyelt kérdés
Már két hete nagyon enyhén fáj a hasan alja jobb oldalt, de semmi más tünet nincs. Voltam háziorvosnál, megnyomkodta, de nem küldött tovább sehova, azt mondta szerinte férges vagyok. De én félek mert még mindig nem múlt el. Lehetséges hogy rossz diagnózist állított fel? Ha ény nyomkodom itthon akkor fáj, de dokinál amikor ő nyomkodta meg a hasam nem fájt. Szerintetek lehet vakbél?

2016. júl. 19. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Valóba lehet parazita, ugyanis előszeretettel húzzák meg magukat a vakbélben, megtévesztő tüneteket okozva.
2016. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak a székletedben fehér kis csomók?
2016. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vakbélgyulladás rendszerint nem húzódik el ilyen sokáig.

De lehet bmi más enyhe bélhurut, vagy akár izomgyulladás is azon a területen... vagy bmi más gyulladása, ami ott van azon a részen, pl lányoknál petefészek.

De persze féreg is.

Mind valószínűbb, minta vakbél.

2016. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt mondta, férges vagy, és nem írt fel semmilyen féreghajtót? "Szeretem" az ilyen orvosokat, az enyém is ilyen.

Amikor nekem vakbélgyulladásom lett, akkor enyhe görcsöt éreztem az egész hasamban, majd éjszaka rettenetesen kínzó hasfájásra ébredtem. Hányingerem volt, székelési ingerem volt, de semmi. Aztán elmentem az ügyeletre, ahol megállapították, hogy vakbélgyulladás. Még aznap megműtöttek, és a várakozási idő alatt jobb oldalra húzódott a fájdalom, de akkor is elviselhetetlenül fájt.

Szerintem biztosan nem lehet vakbélgyulladásod, pláne 2 héten át, mert én még azon az egyetlen éjszakán és a következő napon is megőrültem a fájdalomtól, ráadásul két héten belül szerintem már bekövetkezett volna a perforáció, amit te is észrevettél volna magadon, sőt bele is halhatnál.

Nem tudsz egy másik orvost felkeresni, aki figyelmet fordít a betegére?

2016. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!