Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha fiatal v. gyerek valaki...

Ha fiatal v. gyerek valaki még mért ne szólhatna bele az őt érintő vizsgálatokba, mért ne lehetne döntési joga, önálló véleménye?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 18:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert úgyanitt és a férfiak és nők egészségénélés, az egyéb kérdésnél is találkoztam véleményekkel és nem értem mért nem lehet a kérdező szemszögét,érveit és főként a saját döntését elfogadni,mért váltottak ki nagy vitát.Szerintem mindenkinek van joga saját magáról dönteni,nem tudom ezen mért háborodtak fel annyian.
2010. ápr. 16. 18:17
 2/4 anonim ***** válasza:
VAn, amennyiben van annyi idős, hoyg helyesen tud dönteni. Mondjuk tegyük fel egy gyereknek injekció kéne a gyorsabb és iztonságodsabb felépülés érdekében...Na ha még nicns oylan idős hogy felfogja, hogy ez az ő érdeke, akkor valósíznű nem fogja hagyni, ami aztán (radikális esetben persze) az életébe is kerülhet...
2010. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van aki már 17 évesen is olyan érett hogy el tudná dönteni, de valahol meg kell húzni a határt, a törvények és a szabályok miatt. Ez a 18 év. Ha nincsenek szabályok, mindenki összevissza csinálna mindent.
2010. ápr. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt nem a kibújásokra gondoltam főleg,hanem imádnak mindenbe beleszólni a felnőttek,ha más a véleményed akkor lehurrogják az embert,ha valami nem kötelező és nem szükségszerű akkor nem kell rá erőltetni szerintem,le kell ülni beszélni és mindkét fél véleményét,érveit meghallgatni.Engem pl csak azért mert kimarad a mensim egyszer 13 évesen mindjárt gyerekdokihoz akartak vinni,amit nem engedtem,rá nem tudtak volna venni,elég önfejű vagyok,főleg ha nincs semmi bajom és meg is jött csak csúszva,ennyi idősen simán szokott ilyen lenni,azt is azért mert tele beszélték a szüleim fejét ilyen túl buzgó ismerősők,szóval minek szól bele a másik dolgába,most meg fiatal felnőtt fejjel a h1n1 oltással idege3sítették az embert,szerintem döntse el maga az ember.


Én senkinek nem szólók a dolgába,ha kérdez válaszolók és ennyi,elmondom ha tudom milyen lehetőségei vannak,amire gondol megteheti e,de nem ítélkezem és erőltetek,v. mínősítek.


Most is a nőknél olvastam,hogy nem egyedi hogy mások akarnak beleszólni anélkül hogy közük lenne hozzánk,hogy mit csináljunk és mit ne,egy felnőtt el tudja dönteni milyen vizsgálaton akar részt venni,és nőgyógyászhoz sem mentem amig párkapcsolatot nem alakítottam ki,hisz a havim rendszeres volt,figyeltem magamra,semmi fertőzést nem kaptam,most mért menntem volna addig amíg nincs rá szükség.

2010. ápr. 17. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!