Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok depresszios, mit...

Miért vagyok depresszios, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
16. életévemet toltotem be most juliusban és 2015 telén kb osz vége és tavasz eleje kozott depresszios voltam, nem értettem, hogy miért élek egyáltalán a foldon, és azt sem, hogy a tobbiek miért élnek.. nem akartam ongyilkos lenni, de elég komoly depressziom volt. Semminek sem láttam a hasznát, ha anyukám főzött nem értettem, hogy miért (ezt nem szo szerint), tudom, hogy azért, hogy ne haljunk éhen, de egyáltalán miért kell enni, hogy éljunk, ha az életnek nincs semmilyen célja? Eszunk, iszunk alszunk, szorakozunk, és meghalunk és annyi? Aztán kinyitottam a Bibliát és olvasgattam minden nap pár honapig és mintha az segitett volna, aztán ahogy jott a tavasz meg a nyár elmult a depresszio és minden ugy ment mint régen, normálisan, de most mintha megint depresszios lennék, a jo idő ellenére. Főleg szombaton és vasárnap, mert járok dolgozni, szezonmunkásként és az leköt meg minden, de szombaton és vasárnap egész nap itthon vagyok és megint azt kezdem érezni, hogy semminek semmi célja nincs, se az életnek se semmi másnak. Barátaim nincsenek, vagyis vannak, de nem nevezhetem őket barátnak.. ha megyek dolgozni, a buszon ha találkozunk beszélgetek veluk meg midnen jol érzem magam veluk, de nem járok hozzájuk a szabadidőmben és forditva sem. Egy barátom van akit lehet annak nevezni, de ő osztálytársam és messze lakik a falumtol, ahol én lakok, és csak iskola időben haverkedek vele... Elég magányos vagyok, és a videojátékokkal és a rajzolással toltom az olyan napokat mint pl a szombat és a vasárnap vagy ha nem kell mennyek sehova... Az utcára nincs miért járjak, nincs okom kimenni, semmi barát semmi ismerős nem járkál, max ha felkeresném őket. Tudtok valami megoldást mondani a depressziomra? Kinyitnám megint a Bibliát, mert lehet megint segitene, de akkor megint ugy lesz, hogy elmulik aztán pár honap és visszajon? Végleges megoldás kellene. Ha tudtok mondani valamit, nagyon szépen megkoszonném! 16/Fiu

2016. júl. 31. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!:) Én is depressziós voltam. Sajnos rengeteg fajtája van ennek a betegségnek. Kialakulhat egy gyerekkori traumából, rengeteg dologból tényleg, meg van az a fajtája ami csak úgy megjelenik és annyit veszel eszre, hogy csak telnek a napok, nem érdekel már semmi és rossz kedved van. Ez az agy betegsége, ugyan olyan betegség mint pl egy megfázás, csak ezt valahogy elfelejtik az emberek. Az agy feladata, hogy feldolgozza a különféle eseményeket, de ha valamiért nem tudja kialakul a depresszió. Én elég súlyos beteg voltam, magamba fordultam és utáltam mindenkit. Amit javaslok: keress szakembert! Hidd el, nem szégyen segítséget kérni :) Sokkal jobb lesz utána minden. 19 vagyok és kb 14-16 éves korom között voltam beteg. A serdülésre próbáltam fogni egy ideig a hangulatingadozásaimat, aztán jöttem rá, hogy szakember kell ide. Az óta boldog életet élek, máshogy fogom fel a dolgokat. Hívő vagyok én is, Isten sokat tud segíteni de be kell fogadnod ahhoz, hogy változást érj el :) Keress kérlek pszchiológust! Jobbulást:)
2016. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, azt hiszem felkeresek egyet
2016. aug. 2. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!