Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt hiszem anyukám kezd...

Azt hiszem anyukám kezd depressziós lenni. Mit tehetek? Vagy hogyan beszéljek vele erről?

Figyelt kérdés

Anyuval, a húgommal(14) és a nevelőapámmal élek együtt. Anyun nem látszik nagyon semmi, csak, hogy sokszor fáradt mert rengeteget dolgozik és ettől néha rosszkedvű is. Ami aggaszt, az az, hogy mostanság önsegítő könyvet láttam nála és a keresési előzményei között is hasonló jellegű tartalmak tűntek fel(nem nyomoztam utána csak kerestem valamit és belebotlottam). Az utolsó "nyom", az, hogy látom, hogy bevett a gyógyszeremből. Kamaszkorom elején súlyos depressziós voltam, mert zaklattak az osztálytársaim, erre kaptam anno egy természetes anyagokból készült gyógyszert, de nem használtam, hanem eltett egy fiók mélyére...most azt látom, hogy anya előkereste és elkezdte szedni. Nem tudom mit tegyek vagy hogyan segíthetnék. Tudom, hogy az idegesség fő forrása, hogy hitel van a házunkon és nagyon nehezen fizetik 2-3 éve...próbáltam annyival könnyíteni a helyzeten, hogy elmentem egyetem mellett dolgozni, de csak 5 hónapig bírtam ezt a tempót amit a munkahelyem diktált, most alkalmi munkákat szoktam csinálni. Ezenkívül nem tudom mit tehetnék még. Nagyon félek, hogy valami baj lesz.

20L


2015. febr. 13. 10:19
 1/2 anonim válasza:
Tölts el vele minél több időt. Szervezzetek közös programokat csak ketten. Próbáld kicsit kiszakítani a komfort-zónájából,beszélgess vele sokat, próbáld megtudakolni, hogy van-e valami, ami esetleg bántja/zavarja. Amennyiben még vele élsz, próbálj meg egy kicsit segíteni neki a házmunkában, főzésben. Szerintem ennél többet nem tehetsz. Szép tőled, hogy még dolgozol is.
2015. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az önsegítő könyv szerintem jó jel, mert arra utal, hogy tisztában van vele, hogy gondjai vannak, és próbál segíteni magán, nem pedig elhagyja magát.


Ha direktben rákérdezel, hogy "Anyu beszéljünk arrjól, hogy depressziós vagy", az nem jó ötlet szerintem. Inkább csak segíts neki pozitív érzésekkel feltölteni a lelkét.

Hamarosan beköszönt a jó idő, kimehettek sétálni a természtetbe, veteményezni, miközben jókat beszélgettek, bohóckodtok, nevettek, főzzetek közösen, csináljatok nagytakarítást a régi cuccok között, ahol jókat lehet nosztalgiázni régi fényképekt pl, vagy valami hasonló. Az ilyen lelkifröccs nagyon jót tesz a léleknek. Az adósságot igaz nem fogja javítani, de az életben az emberi frusztráció alapvető oka nem az, hogy mi történik, hanem az, hogy hogyan viszonyulunk ahhoz, mi történik. Jól fog esni neki, ha a lánya megszépíti az amúgy idegen hétköznapjait.


Kérd meg, hogy segítsen valamiben, bármiben, adjon tanácsot hogy rendezd át a szobád, szerelmi kérdés rólad vagy barátnődről, erkölcsi kérdés, amiről lehet jókat filózni, készítse a kedvenc ételedet, mikor hazamész.

Ez egy pszichológiai egyenlet (nem tudom van-e ilyen kifejezés, de én így fogalmazom meg), hogy ha ADSZ, az által KAPSZ. Ő ad neked, és ezáltal feltöltődik pozitív energiával, mert örömmel fogja eltöltni, hogy neked örömet okozhatott.

2015. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!