Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megjelent egy lilás folt és...

Megjelent egy lilás folt és hajszálerek az egyik lábamon, vélhetően a fizikai munkától? Ez már visszér vagy csak megerőltetéstől? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Kb fél éve végzek fizikai munkát.Sokat kell menni, lépcsőzni, napi 6-8 órát vagy többet talpon vagyok, rohangászok.40 éves vagyok nő, de egészséges életmódot folytatok.Sajnos ezt mostanság vettem észre a lábamon és aggódom, most kezdtem gesztenyekrémmel kenni, de még semmi javulás.Nem akarok visszeres lenni.Mit tehetnék ellene?
2016. aug. 5. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a te akaratodtól független felszínes visszeres képződmény, ami a hajszálereket érinti. Nekem 15 éves korom óta van ilyen (most 71 vagyok). Nem a lépcsőzéstől van, mert az erősíti a lábizmokat és segít kiüríteni a visszereket. Visszeres postást régebben sem lehetett látni.
2016. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, ez a felszíni visszerek betegsége, nekem kb. 28 éves koromban kezdődött, most 36 vagyok.

Esetleg segíthetsz rajta nagy mennyiségű C- vitaminnal (napi 1000mg), ez erősíti az érfalakat, így nehezebben pattannak szét a hajszálerek. Továbbá a Lioton gél nagyon hasznos ha fáj is a lábad + dagad!

Nekem gumiharisnyát írt fel még az érsebész, mert nagyon dagad és fáj is....de hozzáteszem, nekem a gumiharisnyával sem jobb, inkább kenegetem Lioton géllel.

Ja, és a Doki szerint nekem az állómunkától alakult ki.

2016. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat!Nem szokott fájni a lábam,dagadni sem.Ha mégis kicsit dagad, akkor csak a lábfejem, mikor nagyon meleg van.Mintha olvastam volna valahol, hogy fel kell emelni a labat mondjuk magasabb párnára rakni és az jót tesz visszér ellen.Ez igaz?
2016. aug. 6. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, igaz! Ha visszér miatt dagad és fáj a lábad, feküdj le, rakd fel párnára! Én ilyenkor mindig bekenem Lioton géllel is!!! 1 órán belül jobb lesz!

Viszont ha csak a lábfejed dagad, akkor az nem a visszér, hanem a nagy meleg miatt van! Egészséges embereknek is dagad a lábuk melegben! A visszeres dagadás az inkább a vádlin érezhető! Fáj, dagad és feszít!!!

2016. aug. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!